BAŞKENT KIRMIZI BEYAZA BÜRÜNECEK

BÜYÜKŞEHİR’DEN ON BİNLERCE BAYRAK…

-BAŞKENT KIRMIZI BEYAZA BÜRÜNECEK

-CUMHURİYET BAYRAMI NEDENİYLE HEM BAŞKENTLİLERİ HEM DE BAŞKENT DIŞINDAN ANITKABİR’İ ZİYARET EDEN VATANDAŞLARI HOŞ BİR SÜRPRİZ BEKLİYOR

-ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI TARAFINDAN, ANITKABİR GİRİŞLERİNDE TÜRK BAYRAĞI VE ANKARA’YI TANITAN BROŞÜR DAĞITILIYOR

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında Anıt ve Akdeniz Caddeleri üzerinde bulunan Anıtkabir girişlerinde Türk Bayrağı ve Ankara’yı tanıtıcı broşürler dağıtmaya başladı.
Cumhuriyet Bayramı nedeniyle hem Başkentlilerin hem de Başkent dışından Anıtkabir’i ziyarete gelen vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği bayrak dağıtımı, 29 Ekim Salı günü saat 22.00’a kadar devam edecek.

VATANDAŞLAR UYGULAMADAN MEMNUN
Vatandaşlar, 26 Ekim’de başlayan ve on binlerce bayrağın ücretsiz dağıtıldığı uygulamaya ilk günden itibaren büyük ilgi gösteriyor.
İstanbul’dan Anıtkabir’i ziyarete gelen Miraç Taha Derman, “İstanbul’a geri dönmeden Atamızı ziyaret etmek istedik. Ankara’da güzel şeyler oluyor. Bir İstanbullu olarak teşekkür ederim” diye konuştu.
Büyükşehir Belediyesi’nin bu hizmetinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Ferhat Yılmaz adlı vatandaş, “Başkanımız Mansur Yavaş’a bu ince davranışından dolayı çok teşekkür ederiz” derken, oğlu Ömer Kuzey Yılmaz ise, “Atatürk’ümü anmaya geldim. Onu çok seviyor ve özlüyorum” sözleriyle düşüncelerini paylaştı.