BÜYÜKŞEHİR’DEN MİNİKLERİ SEVİNDİREN DESTEK…

BÜYÜKŞEHİR’DEN MİNİKLERİ SEVİNDİREN DESTEK…

-ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERİN ÇOCUKLARINA GİYSİ VE KIRTASİYE YARDIMI YAPARAK DESTEK OLUYOR

-KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI’NIN YÜRÜTTÜĞÜ “ROMAN TOPLULUKLARI DESTEKLEME PROGRAMI” ÇERÇEVESİNDE ALTINDAĞ BÖLGESİNDEKİ OKULLARDA ÖĞRENİM GÖREN ÖĞRENCİLERE BOT, KABAN VE ÇANTA (KIRTASİYE) YARDIMI YAPILDI

“Sosyal belediyecilik” anlayışıyla ekonomik yönden de Başkentlilerin yanında olan Ankara Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelere ve öğrencilere destek olmaya devam ediyor.
Toplumun her kesiminde farklı kültürlerin yaşatılması, ötekileştirmeden, sosyal, kültürel ve eğitsel alanda sosyal bütünleşmenin sağlanması amacıyla projelerini sürdüren Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, “Roman Toplulukları Destekleme Programı” çerçevesinde ihtiyaç sahibi öğrencilere eğitim desteği sağlıyor.

285 ÖĞRENCİYE BOT, KABAN, ÇANTA (KIRTASİYE) YARDIMI…
Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın koordinasyonu ve desteğiyle Altındağ bölgesinde ihtiyaç sahibi çocukların yoğun olduğu okullarda giysi ve kırtasiye yardımı yapıldı.
Yenihayat İlkokulu ile Seymenler Ortaokulu’nda toplam 285 ihtiyaç sahibi öğrenciye de bot, kaban ve çanta (kırtasiye) yardımı yaptıklarını ifade eden Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Aslı Kuzulu, “Roman Derneklerimizin ziyareti sırasında Roman çocuklarımızla tanıştık, Roman Derneklerini yakından tanıma fırsatı bulduk. Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş’ın liderliğinde sosyal belediyecilik kapsamında ihtiyaç sahibi çocuklarımıza bot, mont ve kırtasiye yardımı yapıyoruz” dedi.