5de603eb7152d822507f0baderdoğan

”Beni muhalefet mi yargılayacak?”

Azerbaycan ziyareti öncesi Ankara’da Esenboğa Havalimanı’nda gazetecilerin sorularını cevaplandıran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: ”Beni muhalefet mi yargılayacak?”dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 5 Mart ta yapılacak zirve öncesi için de ”Sayın Macron, Merkel ve Putin arasında tam bir ittifak sözkonusu değil” dedi.
Erdoğan: Libya’da şehitlerimizin olduğunu duyurdunuz, muhalefet ‘Şehitlerin isimleri neden açıklanmıyor, muvazzaf mı sivil mi, neden tören yapılmadı’ diye soruyorlar. Ayrıca Suriye Milli Ordusu hangi sıfatla Libya’ya gitti diye soruyorlar. Ve sizin şehitleri verirken kullandığınız ifadelere tepki gösteriyorlar. Bunlara cevabınız nedir? sorusuna ise şu sözlerle cevap verdi :
-Fox önce ciddi bir medya mensubu olsun, Fox önce gazete olsun. Bunu bir defa öğrenmeniz lazım. Yalan haber üretmeyi bırakın ve muhalefetin söylemleri de beni çok ilgilendirmiyor. Biz rakam da olur sayısal olarak o dediğiniz türde bir ifadeyi de kullanmış oluruz. Beni muhalefet mi yargılayacak? Muhalefet önce kendini yargılasın. Ne diyor muhalefet, ‘Gidip Esed ile görüşeceksiniz’ diyor. Bu nasıl muhalefet ya. Milyonlarca insan ülkesini terk ediyor. Kalkıp da Bay Kemal bunların hesabını sormuyor. Bizim ülkemizin sınırlarına dayanıyor milyonlarca insan bunun hesabını sormuyor. Kalkıp bize akıl vermeye… O aklı sen kendine sakla da şöyle bir işe yarasın hiç olmazsa.

Bizim kendimize ait iki tane orada Libya’da şehidimiz var. Şimdi bu rakamı açıkladım, Bay Kemal ne yapacak bunu? Suriye Milli Ordusu’ndan bizim eğitici kadrolarımızın altında orada bulunanlar var. Evet var. Yine Bay Kemal; şunu da sorsun ya. ‘Hafter’in yanında Wagner’in ne işi var veyahut da Sudan’dan şuradan buradan gelenlerin ne işi var’ ki Suriye’den, Suriye Milli Ordusu’ndan oraya gidenlerin ortak paydaları var. O ortak paydalar içerisinde onlar Libya’da bulunuyorlar. Kiminle beraber? Şu anda Suriye’de bizimle beraber mi bunlar, bizimle beraber. Bizimle beraber olan bu kardeşlerimiz orada da beraber olmayı kendileri için şeref telakki ediyorlar ve oraya gidişlerinin bir manevi boyutu da var ama bundan Bay Kemal anlamaz.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *