2018_05_16_Fen İşleri_Tam KAplama Asfalt_Naci Çakır Mh_762 Sokak (16)

ÇANKAYA SAATTE 60 TON ASFALT ÜRETİYOR

-ASFALTTA KENDİ KENDİNE YETEN BELEDİYE

-ÇANKAYA SAATTE 60 TON ASFALT ÜRETİYOR

Çankaya Belediyesi Yakupabdal Mahallesinde yer alan asfalt üretim tesisi ile kendi asfaltını kendi işçisiyle üretmenin gururunu yaşıyor.

Çankaya Belediyesi Yakupabdal Mahallesinde yer alan asfalt üretim tesisi ile kendi asfaltını kendi işçisiyle üretmenin gururunu yaşıyor. Saatte 60 ton asfalt üretme özelliğine sahip olan Yakupabdal Asfalt Plenti aynı zamanda Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) raporuna uygun olarak faaliyet gösteriyor.

Çankaya Belediyesi Yakupabdal Mahallesinde bulunan asfalt üretim tesisi ile kendi asfaltını kendisi üretiyor. Çankaya sokaklarında kullanılan asfaltın çok büyük kısmını 30 dönüm arazi üzerinde kurulu bulunan tesisten karşılayan Çankaya Belediyesi, kendi işçisiyle ürettiği asfaltı ilçede yer alan 123 mahalle ile 5114 sokak ve caddede kullanıyor.

Yakupabdal Mahallesinde yer alan Çankaya Belediyesi Asfalt Üretim Tesisinde sıcak asfaltı hazırlayan makinalar bulunurken tesiste çıkan asfalt kamyonlara yüklenerek ilçede yer alan sokaklarda kullanılmak üzere üretiliyor.

Asfalt Plentinde üretilen asfalt; asfalt kaplama araçları, asfalt tamir araçları ve acil asfalt araçları ile tam kaplama, renkli desenli asfalt kaldırım, yama ve onarım çalışmalarında kullanılıyor.

KENDİ ÜRETİMİMİZ OLAN ASFALTI KULLANMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ

Türkiye’nin en büyük ilçesi olma sorumluluğuyla hareket ettiklerini belirten Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Sosyal Belediyecilik alanında gerçekleştirdiğimiz projelerle örnek oluyoruz. Kendi üretimimiz olan asfalt tesisi ile ilçede yer alan sokaklarda ve caddelerde kendi asfaltımızı kullanıyoruz. Bu uygulama ile de birçok belediyeye örnek oluyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana Çankaya’nın asfaltsız sokağı kalmayacak demiştik. Bugün gelinen noktada yaptığımız çalışmalarla bunu başarmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.
2019_05_31_VEteriner_İlaçlama_ (3)
-ÇANKAYA PARKLARINA İLAÇLI DEZENFEKTE

Çankaya Belediyesi kısıtlama günlerinde parkları ilaçlayarak normal günlere dönüş için şimdiden hazırlıklarını yapıyor.

Küresel korona salgını nedeniyle tüm dünyada ve ülkemizde zor günler yaşanırken Çankaya Belediyesi birçok alanda hizmetlerine ara vermeden devam ediyor. Kısıtlama nedeniyle evlerinden çıkamayan vatandaşların ihtiyaçlarına ve taleplerine cevap veren Belediye ekipleri bir yandan da ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor.

Salgının ilk gününden itibaren 65 yaş üstü vatandaşların ilaç ihtiyaçlarının temin edilmesinden market alışverişlerine, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılan gıda yardımlarından evde kalan çocuklara kitap armağan edilmesine kadar birçok alanda çalışmalarını sürdüren Çankaya Belediyesi, bir yandan da normalleşme günlerine hazırlık yapıyor.

Çalışmalar kapsamında ilçedeki çocuk parklarını da ilaçlayan Belediye ekipleri, çocuklarımızı korumaya yönelik önlemleri alıyor. İlçe genelinde parklar ilaçlanırken oyun alanlarında da ilaçlama çalışmaları devam ediyor. Özel olarak hazırlanmış solüsyonları kullanan ekipler, kaydıraklardan salıncaklara kadar miniklerin el teması kurdukları bütün alanları dezenfekte ediyor.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *