Galatasaray isyanlarda:3-3

Galatasaray, kendi sahasında Gaziantep FK ile 3-3 berabere kaldı. 56. dakikada Ahmet Çalık’ın atılmasıyla 10 kişi kalsa da 3-1’i bulan sarı-kırmızılılar, üstünlüğünü koruyamadı. Konuk ekip 90+15’te Maxim’in penaltısıyla puanı kurtardı. Kazanamama serisi 4 maça yükselen Aslan, puanını 51 yapıp şampiyonluk yarışında ağır bir darbe daha aldı. Gaziantep ise 34 puana yükseldi.
TERİM ÇILDIRDI
Gaziantepspor la 3-3 berabere kalarak şampiyonluk yolunda ağır bir yara daha alan Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim hakem karalarına isyan etti. Deneyimli teknik adam, “Virüsü bedenlerde değil, zihinlerde ve niyetlerde arayacak bir buluş bekliyorum. En son bu saniye kuralı ne zaman çalındı, bilmiyorum.” dedi.
Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, hakem Alper Ulusoy’un kararlarına ateş püskürdü. 66 yaşındaki hoca, Gazientep FK’nın üçüncü golü öncesi 6 saniye kuralı nedeniyle verilen endirekt serbest vuruşu eleştirdi.

Fatih Terim’in açıklamaları şöyle:

“Oyuncular emek veriyor, hepimiz emek veriyoruz ama maalesef iyi şeylerle karşılaşmıyoruz. Futbolun bir dengesi var, bu ayarla oynadığınız zaman işin ucunu kaçırırsınız. 2 haftadır öyle şeyler yaşıyoruz ki… Kalecimiz topu elinde tutuğu için düdük çalındı. Bu saniye kuralı en son kaç yıl evvel çalındı bilmiyorum. En çok bağıran haklı duruma geliyor. Galatasaray kaybeder, kaybederken de tebrik eder. Şampiyonluklar, başarılar gelir gider, bunlar hiç önemli değil. Bu kural en son 20 yıl önce mi ne zaman çalındı bilmiyorum. 2 haftadır bize gereğini yaptılar! Hani düdük astıranlar nerede? Ben başkalarının saha kenarlarında yaptığını yapsam 100 maç ceza yerim. O fırsatı vermek istemiyorum.”