ÇANKAYA KENDİ MASKESİNİ ÜRETİYOR

ÇANKAYA KENDİ MASKESİNİ ÜRETİYOR

Çankaya Belediyesi, koronavirüs salgınında kullanımı zorunlu hale getirilen maskeleri üretmeye başladı.

Günlük 2 bin 500 adet üretilebilen maske, belediye personeli ile işlemleri için belediyeye gelen ve yanında maske bulunmayan vatandaşlara veriliyor.

Çankaya Belediyesi kendi maskesini üretmeye başladı. Çankaya Evleri kurslarında eğitmen olarak görev yapan 15 kişiden oluşan ekip, Ümitköy Çankaya Evi’ne kurulan üretim bandında günlük 2 bin 500 adet maske üretiyor.

Belediye personelinin ve işlemleri için belediyeye gelen vatandaşların kullanımına yönelik hazırlanan maskeler, tamamen hijyenik bir ortamda üretiliyor. Maske üretimi yapılan Ümitköy Çankaya Evi’nde her gün düzenli olarak dezenfeksiyon yapılıyor. Personelin ilk girişte ateş ölçümü yapılan Çankaya Evi’nde, saat başı üretim makineleri sabunlu bezlerle siliniyor, tüm kullanım alanları dezenfektan ile temizleniyor.

Salgından korunmanın öncelikli önlemlerinden maske kullanımında ihtiyacı karşılamak için maske üretimi yapmaya başladıklarını belirten Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Ümitköy Çankaya Evimizi maske üretim yeri olarak belirledik. Çankaya Evlerimizde eğitmen olarak görev yapan personelimiz, çalışma arkadaşları ve belediyemize gelen ve yanında maskesi bulunmayan vatandaşlarımızın kullanımı için maske yapmaya başladı. Geldiğimiz nokta maske kullanma zorunluluğunun uzun süreceğini gösteriyor. Biz de kendi imkanlarımızla kendi ihtiyaçlarımızı karşılama yoluna gittik. Şu an için günlük 2 bin 500 adet üretiyoruz. Belediyemize işlemleri için gelen hiçbir vatandaşımızı maskesiz almıyoruz. Maskesi yoksa biz veriyoruz. Ben vatandaşlarımıza mecbur kalmadıkça evden çıkmamaları, çıktıkları takdirde maske ve mesafe kuralına mutlaka uymalarını tekrar hatırlatmak istiyorum” diye konuştu.
Birlik Çankaya Evi_Kreşlere Maske (3)
ÇANKAYA EVİNDEN MİNİKLERE MASKE

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in 21. Yüzyılın halk evleri olarak nitelediği Çankaya Evlerinden biri olan Birlik Çankaya Evi zorlu pandemi döneminde dayanışma örneği gösterdi. Birlik Çankay Evi eğitmenleri Çankaya Belediyesi gündüz bakımevleri minikleri için pamuklu kumaştan maske üretti.

Çankaya Belediyesi Birlik Çankaya Evi eğitimcileri, içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde Çankayalı minikler için dayanışma örneği gösterdi. Birlik Çankaya Evi eğitimcileri, zorunlu hale gelen maske kullanımı için Çankaya Belediyesi kreşlerinde eğitim gören miniklere pamuklu kumaştan maske üretti. Maskeleri üreten eğitimciler, çocukların ilgisini çekecek desenli kumaştan ürettikleri yıkanabilir ve ütülenerek kullanılabilecek maskeleri yetkililere teslim etti. Çankayalı minikler kendileri için üretilen maskeleri, eğitim gördükleri alanlarda sosyal mesafeyi koruyarak kullanmaya başladı.

Çankaya Evi eğitmenlerine duyarlı davranışları için teşekkür eden Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Dünya ve ülke olarak zor günlerden geçiyoruz. Hem maddi hem de manevi halkımızın birbiriyle dayanışma göstermesi mutluluk verici. Biz belediye olarak vatandaşlarımızın sağlığını korumak için dezenfeksiyon çalışmalarımızı sürdürürken bir yandan da ekonomik destek vermeye özen gösteriyoruz. Dayanışmayı her alanda göstermek zorundayız. Bu zor günleri hep birlikte dayanışma ve paylaşma ile atlatacağız” diye konuştu.

[İleti kısaltıldı] Tüm iletiyi görüntüle
7 Ek