AKP VE MHP ENGELLEMİŞTİ,POLATLI TEMİZ VE KESİNTİSİZ SUYA KAVUŞUYOR….

BAŞKAN YAVAŞ’IN ISRARI SONUÇ VERDİ: POLATLI TEMİZ VE KESİNTİSİZ SUYA KAVUŞUYOR

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Başkent’in altyapı sorunlarının çözümü için ASKİ’nin kredi yoluyla borçlandırılması talebini sık sık Büyükşehir Belediye Meclisi gündemine taşıdı. Muhalefetin oylarıyla yaklaşık bir yıldır reddedilen ve ertelenen kredi talebi Temmuz ayı Belediye Meclis Toplantısı gündemine bir kez daha geldi. Başkan Yavaş’ın ısrarı sonuç verdi ve ASKİ’ye 472 milyon TL kredi kullandırma talebi Büyükşehir Belediye Meclisinde oy birliği ile kabul edildi. Başkan Yavaş, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı duyuru ile “Polatlı halkına müjde olsun. İhaleyi Polatlı’da tek seferde yapacağız. İnşallah Polatlı’daki su problemini bitireceğiz” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Polatlı halkının yıllardır çözülemeyen ve kangren haline dönüşen su sıkıntısını çözmek için verdiği sözü tuttu.

Başkan Yavaş’ın, belediye başkanı olduğu günden itibaren Büyükşehir Belediye Meclisi gündemine taşıdığı Polatlı’nın altyapı sorununu çözüme kavuşturmak için kredi talebi, Temmuz ayı Olağan Meclis Toplantısında görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

POLATLILARA MÜJDEYİ BAŞKAN YAVAŞ DUYURDU

Muhalefetin oylarıyla yaklaşık 1 yıldır reddedilen ve ertelenen ASKİ’nin altyapı sorunlarının çözümü için borçlanma yoluyla kredi talebi Belediye Meclisi Temmuz ayı toplantısında tekrar gündeme geldi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın uzun süredir Polatlı halkına temiz ve kesintisiz su sağlamak için verdiği mücadele mutlu sonla bitti. Polatlı’nın su altyapı ihtiyacı için ASKİ’nin borçlanma yoluyla 472 milyon TL’lik kredi kullanmasına ilişkin önerge oy birliği ile kabul edildi.

Başkan Yavaş, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı açıklama ile, “Israrlı mücadelemiz sonuç verdi. Yıllardır kangren haline gelmiş olan Polatlı ve Ankara’nın birçok bölgesinde acil yapılması gereken su altyapı yatırımları kredi kararı Meclis’ten oy birliği ile çıktı. Polatlı halkına müjde olsun. İhaleyi Polatlı’da yapacağız” dedi.

Başkan Yavaş, İvedik- Polatlı Ana İsale Hattı ihalesinin tek seferde yapılması için meclis görüşmeleri sırasında ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk’e talimat verdiğini de söyleyerek şöyle konuştu:

“Öncelikle bu rakamın çok daha üzerinde mal olacak bir şekilde ASKİ Genel Müdürüne talimat veriyorum. Benden haber beliyordu, parça parça mı yapalım yoksa tek seferde mi yapalım diye. Polatlı da ihaleyi tek seferde yaparsak 2 ya da 2,5 yılda yapılabileceğini söylediler. Tek seferde ihale yapılması için talimatı vereceğim ve inşallah Polatlı’daki su problemini de bitireceğiz.”

NALLIHAN VE AYAŞ İLÇELERİNDE DE ASBESTLİ BORULAR DEĞİŞİYOR

Başkent Ankara’da asbestli boruların acilen değiştirilmesi için kendi öz kaynaklarıyla çalışma başlatan Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü, Nallıhan ve Ayaş ilçelerindeki asbestli boruların değişimi için ihaleye çıktı. İki ilçe için yapılan ihaleye 48 firma katıldı.

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü, Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Başkent’in 13 ilçesinde içme ve kullanma suyunun taşındığı, insan ve çevre sağlığını tehdit eden asbestli boruların değiştirilmesi yönündeki talimatıyla ihale sürecini hızlandırdı.

İlk olarak 3 Temmuz 2020 tarihinde Polatlı ve Beypazarı ilçelerindeki içme suyu şebeke ana iletim hattında yer alan 76 kilometrelik asbestli boruların değişimi için ihaleye çıkan ASKİ Genel Müdürlüğü, ikinci ihaleye Nallıhan ve Ayaş ilçeleri için çıktı.

imza basın

[İleti kısaltıldı] Tüm iletiyi görüntüle
9 Ek