Bölgesel Amatör Ligler ne zaman başlayacak ?

Kdz. Ereğli Belediyespor Kulübü AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU
BAŞKANLIĞI’NA gönderdiği yazı da Bölgesel Amatör Ligler ne zaman başlayacak ? diye sordu:
Yazı da şu görüşlere yer verildi:
-2019-2020 Sezonunun ikinci yarısında ortaya çıkan Corona Virüs salgını nedeniyle Dünyada ve Türkiye de yaşamımızda kısıtlamalara gidilmiş bu durumdan spor etkinlikleri de olumsuz etkilenmiştir. Bütün branşlar gibi futbol maçları da iptal olmuştur. Karşılaştığımız bu hastalık hayatımızı bunun yanında psikolojimizi de olumsuz etkilemiş olmasına rağmen geçen süre zarfı içerisinde virüsle tedbirli olarak yaşamaya alışılmış aynı zamanda normal hayata dönülmüştür.
Başta Süper Lig olmak üzere 1.2. ve 3. Ligler açılmış hatta oksijen devir daimin sıkıntılı olduğu kapalı alanlarda oynanan salon sporları bile faaliyetlerine başlamıştır. Bütün branşlar oynanırken hatta oyuncuların takip edilmesi zor olan halı sahalar bile açılmışken amatör futbolun virüs nedeniyle oynanmaması abes ve iştigaldir.
Alt yapıların ve Amatörlerin oynanmaması demek Türkiye de futbolun bitmesi demektir. Bu doğrultuda sizlerin de desteği teknik heyetin ve futbolcuların da özverili davranarak kulüplerimizce alınacak tedbirler doğrultusunda Bölgesel Amatör Liglerin oynanmasını ve biran önce fikstürün çekilip liglerin başlama tarihinin belirlenmesini talep ediyoruz.
Ayrıca ilk kez görüşlerimizi sormuşken Bölgesel Amatör Lig ile ilgili şu görüşlerimizi de dikkate almanızı umuyoruz:
· Bölgesel amatörün profesyonel lig statüsü alarak kulüplerin ve futbolcuların sözleşmelerinin garanti altına alınması

· Profesyonel liglerde olduğu gibi bölgesel amatör kulüpler birliğinin oluşturularak bizi temsil edecek bir heyetin oluşturulmasını saygılarımızla arz ederiz.

Kdz. Ereğli Belediyespor Kulübü
Öte yandan AJANSSPOR da yayınlanan ÖZELhabere göre

Bölgesel Amatör Lig’in (BAL) kaderi bugün belli oluyor.

Geçen hafta Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) önüne giden yaklaşık bin futbolcu, liglerin başlamasını istemişti. 8 aydır futboldan uzak kaldıklarını ve geçim derdi içinde olduklarını belirten futbolculara olumsuz cevap veren TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş, bakanlığı adres göstermişti.

Karar bugün çıkabilir
Amatörler de geçen hafta Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu ile görüştü. Bakanın “Sorunu çözün demesi” üzerine TFF, konuyu yeniden ele aldı.

TFF İcra Kurulu Üyesi Ali Düşmez, bugün saat 14.00’te İstanbul’daki BAL kulüpleri başkanlarıyla bir toplantı yapacak. Toplantı sonucunda bugün veya en geç yarın, liglerin başlama tarihinin açıklanması bekleniyor