Yine yüreğimiz kan ağlıyor,11 ŞEHİT daha

Milli Savunma Bakanlığı (MS) Bingöl’den kalkan askeri helikopterin kaza kırıma uğradığını açıkladı. Açıklamada, “Helikopterde bulunan kahraman silah arkadaşlarımızdan dokuzunun şehit olduğu, dört kahraman silah arkadaşımızın ise yaralandığı belirlenmiştir” dendi. Bakanlık daha sonra, yaralanan iki askerin daha hayatını kaybettiğini duyurdu.

Bakanlığın açıklamasında, “Bingöl’den Tatvan’a gitmek üzere bugün saat 13.55’te kalkış yapan Kara Kuvvetleri Komutanlığımıza ait Cougar tipi bir helikopter ile saat 14.25’te irtibat kesilmiştir” bilgisi verildi.

Bölgede arama çalışmalarının başlatıldığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi: “Bölgede İHA, CN-235 uçağı ve bir helikopter ile arama çalışmalarına derhal başlanmıştır. Arama çalışmaları sonucunda helikopterin kaza kırıma uğradığı tespit edilmiştir.

Yaralı personelimizin hastaneye sevk edilmelerine yönelik çalışmalar devam etmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu elim olayda şehit olan kahraman silah arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize acil şifalar diliyoruz.”