“Sabıka Holding”KİTAPÇIĞI KİMLERİ RAHATSIZ ETTİ ?

DAĞITILAN KİTAPÇIK KİMLERİ RAHATSIZ ETTİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sincan İlçe Başkanı Ömer Yılmaz, CHP Gençlik Kollarına üye 5 kişinin, Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü girişinde Sabıka Holding adlı kitapçığı dağıtırken gözaltına alınlarına tepki gösterdi.

Kitapçığın TBMM’de CHP Grup Toplantısında da dağıtıldığına dikkat çekerek, “Özgürlüklere pranga vurmaya çalışanlar, düşünce özgürlüğünden fikir özgürlüğünden bahsediyor. Ama uygulamada bunu göremiyoruz” dedi.
Dağıtılan kitapçıkla ilgili herhangi bir yasak kararının kendilerine bildirilmediğini ifade eden CHP Sincan İlçe Başkanı Ömer Yılmaz, “Sabıka Holding adlı kitapçık hakkında alınmış bir yasak veya toplatma kararı partimize ya da gençlere bildirilmemiş. Dağıtılan kitapçıktan kimler rahatsız olduysa Gençlik Kollarımıza üye kardeşimiz gözaltına alındı. Gençlerimiz serbest bırakılmasını bekliyoruz” dedi.

SBK dan Cumhuriyet Halk Partisi’nin Hazırlamış Olduğu Broşür ile İlgili Açıklama :

SBK Holding ve Sezgin Baran Korkmaz hakkında yanlış ve manipülatif haberler, maalesef yapılmaya devam etmektedir. Bunun son örneği Cumhuriyet Halk Partisi tarafından hazırlatılıp teşkilatlarına dağıtılan broşürdür.

Sezgin Baran Korkmaz politik bir kişi değil, bir iş insanıdır. Kamuoyunu belirli bir algı ekseninde yönetmeye çalışan çevreler, siyasi polemiklerine malzeme olarak, gerçekle bağdaşmayan bilgiler ile sözde bilgilendirici broşürler hazırlamaktadırlar. Bu broşürler; halkı bilgilendirmek adı altında karalama, yönlendirme, iftira, hakaret ve yargı görevi yapanı etkilemeye yönelik, siyasi rakiplerini halkın gözünde küçük düşürmeyi amaçlayan fakat bu arada Sezgin Baran Korkmaz’ın kamuoyunda linç edilmesini sağlayan, haksız, hukuka aykırı ve suç unsuru barındıran bir içeriğe sahiptir.

Söz konusu broşürde yer alan iddialarla ilgili olarak, hukuki gerçeklerin yer aldığı dosyaları kendileriyle defalarca paylaşmamıza rağmen bu broşürlerin yayımlanmış olması, ortada kasıt ve art niyet olduğunun göstergesidir.

Cumhuriyet Halk Partisi, saygın bir grubun ismini siyasete malzeme yaparak binlerce çalışanın iş güvencesini ve çalışma motivasyonunu olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Siyaseti halk için yaptığını iddia ederken, kurumsal bir markayı ve bu marka altında yer alan onlarca iştirak ve binlerce çalışanın geleceğini tehlikeye atacak düzeyde fütursuzca yayın yapmıştır.

Broşürde yer alan ve hakkımızda basına yansımış mesnetsiz iddialara ilişkin açıklamalarımıza, SBK Holding web sayfamızdaki ‘Basın Odası’ bölümünden ulaşılabilmektedir (https://www.sbkholding.com.tr/tr/basin-aciklamalarimiz).

Web sitemizde ve Twitter hesabımızda (@sbkholding) yer alan bu dokümanları sizinle ekte de paylaşıyor olacağız.

Konuyla ilgili olarak şirket avukatlarımız tarafından adli merciler nezdinde gerekli şikayetler yapılacak olup sürecin takipçisi olacağımızı ve her türlü yasal hakkımızı sonuna kadar kullanacağımızı siz değerli basın mensuplarının bilgisine sunarız.

İlginiz için teşekkür eder, iyi çalışmalar dileriz.