”Bu yaz yasakçılığın son yazıdır ”

 Zeytinli Rock Festivali’nin Burhaniye Kaymakamlığı tarafından ‘kamu güvenliği ve sağlığı, toplumun huzuru, çevrenin korunması’ bahanesiyle yasaklanmasına

Müzisyenler, büyük

tepki gösterdi. Rock müzik grubu Mor ve Ötesi’nin resmi hesabından yapılan paylaşımda seçimlere gönderme yapılarak “Bu yaz, yasakçılığın son yazıdır. Birlikte şarkılar söyleye söyleye bu deli gömleğini yırtıp atacağız” ifadelerine yer verildi.

Balıkesir Burhaniye Kaymakamlığı, 70 sanatçı ve grubun sahne alacağı, biletleri çok önceden satışa sunulan Zeytinli Rock Festivali’ni, ‘kamu güvenliği ve sağlığı, toplumun huzuru, çevrenin korunması’ bahaneleriyle yasakladı.

Müzik grupları ve sanatçılar yasak kararına tepki gösterdi.

Birçok sanatçı ve grubun resmi hesaplarından yapılan paylaşımda seçimlere gönderme yapılarak “20 yıldır gençliğimize gölge etmiş, bu “kötü, vasat” zihniyet yakında son bulacak. O gün daha büyük festivaller yapacağız.” denildi.

En ilginç tweet ise MOR ve Ötesi grubundan geldi.Mor ve Ötesi nin resmi hesabından atılan tweette seçimlre gönderme yapılarak

”Bu ülkenin fikri hür vicdanı hür gençleri, dünyadaki bütün akranlarının sahip olduğu her şeye fazlasıyla layıktır. bu yaz, yasakçılığın son yazıdır. birlikte şarkılar söyleye söyleye bu deli gömleğini yırtıp atacağız. müzik yasaklanamaz.”denildi.