ÖZEL’DEN ”EMEKLİ KART ÖNERİSİ”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada 31 Mart seçimlerinden sonra kemer sıkma, zamlar ve tasarruf genelgeleri ardı ardına gelecek. 31 Mart’a kadar her şeyi bastırıyorlar. dedi.

Özgür Özel şunları söyledi:

Dün Türkiye Fırıncılar Federasyonu, Ramazan pidesi fiyatı ilan etmiş, 15 lira yapmış. Ama işin içinde bir oyun var… Geçen sene 300 gram pide 10 lira, bu sene 250 gram pide 15 lira. Yani hem fiyata zam yapıyorlar, hem gramajdan alıyorlar. Böyle olduğunda zam yüzde 80. Hani enflasyon yüzde 64’tü?

Geçtiğimiz günlerde Et ve Balık Kurumu önündeki sabahın köründeki kuyruğu hepimiz gördük. 1 kilometre kuyruk oluştu. Buradaki insanlar çocuklarının boğazından bir tutam kıyma geçsin diye sabahın köründe o mücadeleyi veriyor.

EMEKLİ KART ÖNERİSİ

Fırında, kasapta, markette, doğalgazda, elektrikte, ulaşımda ve esnafta geçen bir emekli kart çıkarmak için önemli bir çalışmayı teklif ediyoruz. Bunu da Meclis kapanmadan 3 günde çalışıp, gelecek hafta hayata geçirmeyi mutlaka öneriyoruz.

 

TRT’YE TEPKİ

TRT Anayasal bir kurum. TRT Kanunu, Anayasa’ya dayanarak çıkarılmış. Anayasa diyor ki; ‘TRT özerktir ve tarafsızdır.’ O tarafsız TRT, Murat Kurum’u 29 dakika Ekrem İmamoğlu’nu 0, Hamza Dağ’ı 26 dakika Cemil Tugay’ı 0, Turgut Altınok’u 17 dakika Mansur Yavaş 0 dakika vermiş.

 

“MADENLER ALARM VERMEYE DEVAM EDİYOR”

“Erzincan İliç’te 9 emekçimiz toprak altındayken dün de 4 madencimiz daha toprak altında kaldı. Yüreğimiz ağzımızda takip ettik. Şükür ki can kaybı olmadan sonlandı. Madenler alarm vermeye devam ediyor.

CHP Grup Toplantısı’nda grup takma töreni de vardı. Özgür Özel, Memleket Partisi’nden CHP’ye katılan 3 isme rozetlerini taktı. Özel, “Memleket Partililer ile CHP’liler arasında hiçbir sorun olmaz.” dedi.