Beşiktaş-Trabzonspor maçı kar yüzünden ertelendi

Spor Toto Süper Lig’de bu akşam Trabzonspor ile Beşiktaş arasında oynanaması gereken maç sahanın karla kaplı olması ve yağışın devam etmesi nedeniyle maçın hakemi Bülent Yıldırım tarafından ileri bir tarihe ertelendi. Maç öncesinde kentte etkisini gösteren yoğun kar yağışı nedeniyle Hüseyin Avni Aker Stadyumu’nda kar kalınlığı 15 santimetreyi buldu.
Trabzonspor Kulübü Stadyum ve Tesisler Koordinatörü Özer Bayraktar, yaptığı açıklamada, dün gece başlayan kar yağışının stat zeminini de etkilediğini belirtti.
Bayraktar, maç öncesinde rutin olarak düzenlenen eş güdüm toplantısında zeminle ilgili durumun da görüşüldüğüne işaret ederek, “Saat 13.30’da statta kar temizleme çalışmasına başlanmasına karar verdik. Üç tane kar küreme aracımız ve 40 personelimiz var. Ortahisar Belediyesinden de bu konuda yardım alacağız. Statta gerekli olan malzemelerin temini yapıldı. Türkiye Futbol Federasyonu temsilcileri, gözlemcileri de bize teşekkür etti. Doğal şartlar elverirse maç oynanacak”tı diye konuştu.
Kulüp olarak adeta seferberlik ilan ettiklerini vurgulayan Bayraktar, gereken çalışmalar neyse yaptıklarını, ancak doğa şartlarının da önemli olduğu vurguladı.