FRANKENSTEIN’A ÜNLÜLER DÜNYASINDAN İLGİ DEVAM EDİYOR…

FRANKENSTEIN’A ÜNLÜLER DÜNYASINDAN İLGİ DEVAM EDİYOR…

TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU BAŞKANI YILDIRIM DEMİRÖREN, “Müthiş bir performans izledik. Tebrik ediyorum herkesi” dedi

Başrollerini Cansel Elçin, Deniz Uğur ve Kerem Alışık’ın paylaştığı “Frankenstein” tiyatro severlerin beğenisini toplamaya devam ediyor. Biletleri günler öncesinden tükenen, her Cumartesi Zorlu PSM Drama Sahnesi’nde sergilenen oyuna, sanat, spor ve ünlüler dünyasından da ilgi büyük. Bu hafta “Frankenstein”ı TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve eşi Revna Hanım, Deniz Akkaya, Ayten Uncuoğlu ve Selçuk Borak gibi isimler izlemeye geldi. Ünlü isimler oyunu dakikalarca ayakta alkışlarken kulise giderek, oyuncuları tek tek tebrik etti.

“Kapalı gişe” oynayan 200 yıllık efsane oyunda Cansel Elçin¸ DR. Vıctor Frankenstein, Deniz Uğur; Elizabeth Lavenza, Kerem Alışık, Yaratık rolünü canlandırırken, De Caley rolü ile usta oyuncu Yılmaz Gruda sahnede…

Anadolu Efes’in katkılarıyla, HDI Sigorta’nın desteğiyle, Virgin Radio Türkiye’nin radyo sponsorluğunda ve Hürriyet’in medya sponsorluğu ile sahnelenen oyun her Cumartesi Zorlu PSM Drama Sahnesi ve 18 Ocak’ta CKM’de sanatseverlerle buluşmaya devam edecek.

Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu’nun 20. Yılında büyük bir prodüksiyonla, Türkiye’de ilk kez sahnelenen Mary Shelley’in romanından Nick Dear tarafından uyarlanan Selen Korad Birkiye’nin çevirisini yaptığı FRANKENSTEIN Şakir Gürzumar yönetimininde tiyatro severlerle buluşmaya devam ediyor.

Frankenstein hakkında…

İlk kez Fransızca olarak 1818 yılında Büyük Britanya’da yayınlanan kitabın ardından günümüze kadar birçok kez tiyatro ve sinemaya uyarlanan “Frankenstein”, bilinenin aksine yaratığın değil yaratıcısının adıdır. Yaratığın bir ismi yoktur. Romanda toplum dışına itilen, kendi savaşını veren ve bu savaşta yenilen farklı insanların acıklı öyküsü anlatılmaktadır.