PAZARLARDA ALIŞVERİŞ ARABASI BÜYÜK KOLAYLIK

Çankaya Belediyesi ekipleri, ilçede bulunan pazaryerlerinde ölçü ve tartı aletlerinin denetim ve muayenelerini aralıksız sürdürüyor.

Çankaya Belediyesi ekipleri, ilçe genelindeki 21 pazaryerinde rutin denetimlerinin yanı sıra Çankaya Belediye Meclisi’nin aldığı kararla her yıl ölçü ve tartı aletlerinin denetim ve muayenelerini de gerçekleştiriyor.
Belediye ekipleri, pazar esnafını elektronik terazi kullanmaları konusunda uyarırken bozuk terazi kullanan esnafa da cezai yaptırım uyguluyor. Vatandaşların satın aldıkları ürünleri tartabilmeleri için pazaryerlerine elektronik tartı aleti koyan Çankaya Belediyesi, bu hizmetiyle yurttaşların güvenli alışveriş yapmalarını sağlıyor.

BU KIŞ GÜNLERİNDE ALIŞVERİŞ ARABASI BÜYÜK KOLAYLIK OLDU
Çankaya Belediyesi pazara alışveriş torbası ile gelmeyen vatandaşlara tahsis ettiği alışveriş arabası ile pazar alışverişini çile olmaktan çıkarıyor. Hemen hemen her pazaryerinde mevcut olan alışveriş arabaları ile pazar torbalarını rahat taşıyan vatandaşlar, bu uygulamadan oldukça memnun. Kış şartlarında zorluk çeken vatandaşların imdadına yetişen alışveriş arabalarını kullanan kişilerden birisi de 30 yıldır Yüzüncüyıl Mahallesi’nde oturan Aysel Erduygun. Pazar çantasıyla alışverişe gelemediği günlerde büyük kolaylık sağlayan alışveriş arabalarını kullanan Erduygun, ‘Bu torbaları taşırken çok zorlanıyoruz ama şimdi alışveriş arabasına yükleyip keyifle pazarı dolaşıyoruz’ diye konuştu.