ULUSLAR ARASI NİLÜFER “CAZ TATİLİ” FESTİVALİ BAŞLIYOR!!!

ULUSLAR ARASI NİLÜFER “CAZ TATİLİ” FESTİVALİ BAŞLIYOR!!!

CAZ’IN SİHİRBAZLARI ULUSLAR ARASI NİLÜFER “CAZ TATİLİ” FESTİVAL SAHNELERİNDE…

Kültür ve sanat kenti Nilüfer’ de 29 Ocak – 21 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek olan Uluslar arası Nilüfer “Caz Tatili” Festivali kapsamında, Türkiye ve dünya starları caz severlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Farklı kültürlerin, farklı sesleri ve yorumlarının yer alacağı Uluslar arası Nilüfer “Caz Tatili” Festivali’nde büyüleyici bir müzik yolculuğuna çıkmak için bavulunuz hazır mı?

İbrahim Maalouf, Tomatito, Omar Sosa/Joo Kraus Duo, Guillaume Perret & The Electric Epic, Torsten Goods&Band, Elina Duni&Colin Vallon, Birsen Tezer, Kerem Görsev Quartet, Jülide Özçelik, Karsu Dönmez, Emin Fındıkoğlu+12, Nida Ateş&Elie Maalouf, Şallıel Bros. & Önder Focan ‘Funkbook’ , Ayşe Tütüncü ve Emre Karabulut Dörtlüsü, Ferit Odman Quartet, Elif Çağlar Quartet, Fun Fatale / Tuluğ Tırpan, Banu Güven Quartet, Atiye “çok sevgili caz”, Ece Göksu Quartet, Cenk Erdoğan & İkiz “Lahza” Şenay Lambaoğlu, Barış Demirel gibi cazın sihirbazları Uluslar arası Nilüfer “Caz Tatili” Festivali’nde unutulmaz bir müzik şölenine damga vuracak… Festival kapsamında düzenlenecek seminer ve paneller ile cazın ustaları müzik severlere farklı bir deneyim yaşatacak…

Festival’in açılış töreni Türk Caz’ının Duayeni Emin Fındıkoğlu’nun konseri ile 29 Ocak 2016’da yapılacak. Uluslar arası Nilüfer “Caz Tatili’nin Caz Noktaları; Nazım Hikmet Kültürevi, Podyum Park, 15 Eylül Kıraathanesi, Eker Meydan, Baob, Sanat Mahal, 22.02 Görükle Trio Sahneleri olarak belirlendi…

Uluslararası Nilüfer “Caz Tatili” Festivali ile ilgili olarak Başkan Mustafa Bozbey;
“Nilüfer Bursa’nın değil artık Türkiye’nin de gülen yüzüdür. “ Gülümseyin Nilüferdesiniz “ sloganı ile yıllardır sanat üretiyoruz ve kültür aktarıyoruz. Ve önce yerelden ulusala taşıdığımız kapsamlı sanat etkinliklerimizi, geçen yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz Nilüfer Müzik Festivali ile uluslar arası boyutlara taşıdık. Şimdi de yine bir uluslar arası festivalin ilkini gerçekleştirmenin eşiğindeyiz. Uluslar arası Caz Tatili Festivali süresince Dünya ve Türk Cazı’nın ustaları 24 gün boyunca bizimle olacak ve içimizi ısıtacaklar. Bize de evet caz iyi bir şeydir demek düşecek” dedi.

Eker Meydan ve Podyum Park alanlarında ücretsiz olarak izlenebilecek konserler, diğer salonların kültür sanat gişelerinde 10.00 TL ila 15.00TL olarak iki farklı fiyatla müzikseverlerle buluşacak.
Etkinlik takvimi takip etmek için sosyal medya hesapları;
https://www.instagram.com/caztatili/
https://www.facebook.com/caztatili
https://twitter.com/caztatili
http://www.caztatili.com