15 MAHALLEYE 16 PARK

15 MAHALLEYE 16 PARK

Yeni yılda 16 yeni park hedefleyen Çankaya Belediyesi, ilçedeki 15 farklı mahalleye 16 park yapmak için kolları sıvadı. Parkların projelerini tamamlayan Belediye, yeni parkların yerlerini de belirledi.
Taşdelen; “Yeni parklarımız, sıradan park olmanın ötesinde adeta birer yaşam alanı olacak”

Ankara’nın en yeşil ilçesi olan Çankaya, yeni yapılacak parkları ile yeşiline yeşil katacak. Sayısı 500’ü bulan park ve yeşil alanına bu yıl içinde 16 yeni park eklemeyi hedefleyen Çankaya Belediyesi, parkların yapılacağı mahalleleri belirledi.

Son iki yılda 25 yeni parkın yanı sıra yüzlerce parkında bakım-onarım çalışması da gerçekleştiren Çankaya Belediyesi, 2016’da hedef yükseltti. Yıl içinde 16 yeni park yapılacak ilçede, tüm parkların tadilatlarının yanı sıra 50’den fazla parkta da geniş çaplı revizyon yapılacak.

TAŞDELEN: “İLÇEMİZE 91 BİN 259 METREKARE YENİ PARK ALANI KAZANDIRIYORUZ”
Konuyla ilgili bilgi veren Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, son iki yılda 145 bin metrekare park alanı ve 100 bin metrekare yeşil alan yapıldığını belirterek, “2016 çalışmalarımız tamamlandığında ilçemize toplamda 91 bin 259 metrekare yeni park alanı kazandırmış olacağız. Bölgede yaşayan vatandaşlarımıza çok yönlü hizmet verecek yeni parklarımız, sıradan park olmanın ötesinde adeta birer yaşam alanı olacak” şeklinde konuştu.

YENİ PARKLARIN MAHALLELERİ BELLİ OLDU
Çankaya Belediyesi tarafından yapılacak 16 yeni parkın mahalleleri de belli oldu. Ata, İşçi Blokları, Şehit Cengiz Karaca, Oran, Mürsel Uluç, Dodurga, Öveçler, Koru, Hilal, Çayyolu, Ümitköy, Yaşamkent, Mustafa Kemal ve Akpınar Mahallelerine birer, Huzur Mahallesi’ne ise iki yeni park yapılacak. Bu parklardan, Mürsel Uluç 11 bin metrekare, Dodurga 11 bin 717 metrekare, Koru 9 bin 900 metrekare, Çayyolu ise 15 bin 865 metrekarelik alanları ile bölge halkına hizmet verecek.