Burak Yılmaz ‘da ÇİN yolcusu

Galatasaray’ın Yıldız golcüsü Burak Yılmaz, 8 milyon euro bonservis bedeli karşılığında Beijiing Guoan Kulübüne transfer oluyor. Galatasaray Kulübü ve Çin ekibi Beijing Gouan arasındaki transfer görüşmeleri sürerken bu işe bitti gözüyle bakılıyor.

Galatasaray’dan maç başı ücretleri de dahil edildiğinde yıllık 4 milyon euro kazanan Burak Yılmaz’a, Çin ekibi Beijing Gouan’in teklifi ise 7 milyon euro olduğu öğrenildi.

Yaşadığı mali sorunlar nedeniyle UEFA organizasyonlarından men edilme cezasıyla karşı karşıya olan Galatasaray Kulübü, bu transferle bir nebze olsun nefes almak istiyor. Burak Yılmaz’ın transfer olmsaı durumunda sözleşmesinden madde nedeniyle bonservis bedelinin %25’ini Trabzonspor Kulübü alacak.

Galatasaray’a, 2012-2013 sezonu başında Trabzonspor’dan transfer olan Burak, sarı-kırmızılı ekipte birçok önemi başarıya katkı sağladı. Burak, Galatasaray’da ikişer lig, Türkiye Kupası ve TFF Süper Kupa şampiyonluğu yaşarken, UEFA Şampiyonlar Ligi’nde de çeyrek final oynama başarısı gösterdi.