Flamenko’nun Prensi Miguel Poveda 26 Şubat’ta İş Sanat’ta!

Flamenko’nun Prensi Miguel Poveda 26 Şubat’ta Türkiye’de ilk kez İş Sanat’ta!
15 yaşında İspanya’da Flamenko kulüplerinde şarkı söyleyerek başladığı müzik kariyerine bugüne kadar sayısız ödül sığdıran ve dünya çapında üne kavuşan Flamenko’nun Yakışıklı Prensi Miguel Poveda 26 Şubat’ta Türkiye’de ilk kez İş Sanat’ta.

İki kez “En İyi Flamenko Albüm” kategorisinde Latin Grammy’e aday gösterilen Miguel Poveda, dokunaklı sesi ve tutkulu ritmi ile sevenlerine unutulmaz bir Flamenko akşamı yaşatmak için İstanbul’a geliyor.
Miguel Poveda Hakkında
Barcelona’da doğup büyüyen Miguel Poveda 15 yaşında Flamenko Kulüplerinde kız kardeşine eşlik ederek şarkı söylemeye başladı.

Etkileyici sesi, güçlü yorumuyla 1993 yılında katıldığı Festival “Nacional del Cante de las Minas” yarışmasında büyük ödül ve Minera ödülünün de içinde olduğu dört ödülle profesyonel müzik hayatına başarılı bir giriş yapan sanatçı, bu dönemde Bigas Lunas’ın ‘La Teta y la Luna’ filminde de rol alarak oyunculuğa adım attı.

Miguel Poveda ilk solo albümü ‘Viento del Este’nin ardından Madrid, Sevilla ve Paris’te katıldığı önemli festivallerde sergilediği etkileyici performanslar ile müziğini daha geniş kitlelerle paylaşma şansı yakaladı.

Solo çalışmalarının yanı sıra bugüne kadar Enrique Morente, Carmen Linares, Paco de Lucia, Eva Yerbabuena, Tomatito gibi Flamenko devleriyle de çok sayıda müzikal işbirliği gerçekleştiren sanatçı Lincoln Center, the Wiener Koncerthaus, Carnegie Hall gibi dünyanın saygın bir çok konser salonunda sergilediği performanslarla göz doldurdu.

Ünlü yönetmen Pedro Almodovar’ın Kırık Kucaklaşmalar (Broken Embraces) soundtrack’in de sesiyle yer alan Poveda kariyerinde altın ve platin plak ödülü kazanan 11 albüme de imza attı.