FRANKENSTEIN’IN İZMİR ÇIKARTMASI….

FRANKENSTEIN’IN İZMİR ÇIKARTMASI….

İZMİR SEYİRCİSİYLE İLK KEZ BULUŞAN “FRANKENSTEIN” AYAKTA ALKIŞLANDI…

Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu’nun 20. Yılında büyük bir prodüksiyonla, Türkiye’de ilk kez sahnelenen ve her gösteriminde kapalı gişe oynayarak seyircinin beğenisini toplayan 200 yıllık efsane “Frankenstein” İzmir seyircisiyle buluştu.

Tiyatro sezonunun en iddialı oyunlarından olan “Frankenstein”ın başrol oyuncuları Cansel Elçin, Deniz Uğur ve Kerem Alışık, oyun sonunda tüm ekiple seyirciyi selamlarken oldukça duygulu anlar yaşadı…

Makyöz Neriman Eröz tarafından 2,5 saat süren plastik makyajıyla canlandırdığı “Yaratık” karakterine bürünen ve büyük değişimi ile herkesi şaşırtan Kerem Alışık” İzmir’de Türkiye de ilk kez sahnelenen Frankenstein ile tiyatro izleyicisinin karşısında oynamak bizim için bir onurdu… Alkışların hediye olduğu bu oyunla buluşmanın heyecan ve coşkusunu İzmir seyircisiyle yaşadık. Herkese sonsuz teşekkür ederiz” dedi.

Mary Shelley’in romanından Nick Dear tarafından uyarlanan Selen Korad Birkiye’nin çevirisini yaptığı FRANKENSTEIN Şakir Gürzumar yönetimin de Türkiye’de ilk kez izleyici ile buluştu…

Anadolu Efes’in katkılarıyla, HDI Sigorta’nın desteğiyle, Virgin Radio Türkiye’nin radyo sponsorluğunda ve Hürriyet’in medya sponsorluğu ile sahnelenen oyunda Cansel Elçin¸ DR. Vıctor Frankenstein, Deniz Uğur; Elizabeth Lavenza, Kerem Alışık, Yaratık rolünü canlandırıyor.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR:

YARATIK

KEREM ALIŞIK

VICTOR FRANKENSTEIN

CANSEL ELÇİN

ELISABETH LAVENZA

DENİZ UĞUR

MÖSYÖ FRANKENSTEIN

ENGİN GÜRMEN

DE LACEY

YILMAZ GRUDA

AGATHA

FERİDE CEYDA ELKAYA

KLAUS / RAB / HALK / UŞAK

BATUHAN PAMUKÇU

GUSTAV / EWAN / HALK / UŞAK

ÖMÜR KAYAKIRILMAZ

GRATEL / HİZMETÇİ

BURCU GÖREK

CLARICE / HİZMETÇİ / HALK

MERVE ERDOĞAN

FELIX / HALK / UŞAK

ŞAHİN ADIGÜZEL

DİŞİ YARATIK

NALAN DELİORMANLI

POLİS / UŞAK / HALK

OZAN AKİF SERMAN

HALK / UŞAK

GÜRKAN EZER

WILLIAM (ÇOCUK)

ALİ KEÇELİ

Frankenstein hakkında…

İlk kez Fransızca olarak 1818 yılında Büyük Britanya’da yayınlanan kitabın ardından günümüze kadar birçok kez tiyatro ve sinemaya uyarlanan “Frankenstein”, bilinenin aksine yaratığın değil yaratıcısının adıdır. Yaratığın bir ismi yoktur. Romanda toplum dışına itilen, kendi savaşını veren ve bu savaşta yenilen farklı insanların acıklı öyküsü anlatılmaktadır.