“IŞIK VE GÖLGE” SERGİSİ ÇANKAYA’DA

“IŞIK VE GÖLGE” SERGİSİ ÇANKAYA’DA

Çankaya Belediyesi, Timurtaş Onan Atölyesi’nin siyah beyaz fotoğraflarından oluşan “Işık ve Gölge” sergisini Ankaralılarla buluşturdu. Atölye öğrencilerinin 33 çalışmasından oluşan sergi, Galeri Çankaya’da 13 Şubat’a kadar görülebilecek.

Çankaya Belediyesi, İstanbullu Fotoğraf Sanatçısı Timurtaş Onan’ın atölyesine devam eden öğrencilerin çalışmalarını Ankaralılarla buluşturdu. Timurtaş Onan’ın ve atölye öğrencilerinin de katıldığı sergide, 33 farklı siyah beyaz fotoğraf yer alıyor.
Sergi hakkında bilgi veren Onan, “Daha önce İstanbul, İzmir, Adana ve Mersin’de de sanatseverlerle buluşan sergimiz, gölgeleri ve ışıkları kullanma çalışmasına dayanıyor. Işığın leke ve form açısından önemini bu fotoğraflar çok net olarak gözler önüne seriyor” dedi.

“FOTOĞRAFIN FİKRİ DE ÖNEMLİ”
Atölye çalışmalarında her meslek ve yaş grubundan öğrencinin bulunduğunu belirten Onan, “Çalışmalarımızda, fotoğraf çekerken grafik geometri kararını oturtmaya, fotoğrafın biçimsel yönü kadar fikri üzerinde durmaya da önem veriyoruz” diye konuştu.
Atölye öğrencileri ise kendilerini “Işık Gölge” ekibi olarak ifade ettiklerini belirterek, İstanbul sokaklarında, yıllara rağmen ayakta kalan yapıları, kültürü, insanı, hayvanı fotoğraflarken fotoğrafların o ana kattığı değeri sorgulamayı da öğrendiklerini belirtiyor.
Galeri Çankaya’nın alt katında, atölye çalışmalarından oluşan slayt gösteriminin de yapıldığı sergi, 13 Şubat’a kadar görülebilecek.