Marıo GOMEZ Almanya’yı salladı

Almanya-İngiltere maçında Beşiktaşlı Mario Gomez’in sergilediği performans ülkesinde yankı yarattı.

Uzun bir aranın ardından siyah-beyazlı formayla bu sezon sergilediği performansla tekrar milli formayı giymeyi başlayan yıldız futbolcu, Süper Lig’deki gollerine İngiltere karşısında da devam etti. Alman basını dünkü maçla ilgili Mario Gomez’i öne çıkardı.

Bild gazetesinde “Gomez Löw’ün tek kazancı” başlığıyla verilen haberde, 3-2 biten maçın skorunun hayal kırıklığı oluşturduğu ancak Beşiktaşlı futbolcunun ise umut verdiği belirtilerek, “Beşiktaşla 19 gol atan Gomez, Almanya formasıyla başarabileceğini gösterdi” yorumu yapıldı.

“AVRUPA BİLETİ CEPTE”
Kölner Express gazetesi de Beşiktaşlı oyuncuyu başlığa çıkararak maç değerlendirmesinde bulundu. “Mario Gomez’in Avrupa Şampiyonası biletinin cepte olacağı kesin gibi” başlığını kullanan gazete, deneyimli oyuncunun İngiltere karşısındaki oyunuyla EURO2016’da Panzerlerin en önemli gol umudu olacağını gösterdiğini okurlarına duyurdu.

Die Welt gazetesi Beşiktaşlı futbolcuyu, Alman Milli Takımı’nın bir başka forvetiyle karşılaştırdı. “Gomez, Max Kruse’den daha iyi olduğunu kanıtladı” başlığını kullanan gazete, men cezası bulunan Wolfsburglu oyuncunun yokluğunda Gomez’in uzun süren milli formayla gol hasretini sona erdirdiğini ve hocası Löw7ün övgüsünü topladığını satırlarına taşıdı.