TAŞDELEN’DEN KIZILAY ÇİÇEKÇİ ESNAFINA DESTEK ZİYARETİ

TAŞDELEN’DEN ÇİÇEKÇİ ESNAFINA DESTEK ZİYARETİ

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, 13 Mart Kızılay Güvenpark’ta yaşanan patlama sonrasında, esnafa geçmiş olsun ziyaretlerini sürdürüyor.
Güvenpark ve Milli Eğitim Bakanlığı arasındaki alanda bulunan çiçekleri ziyaret eden Taşdelen, “Yaraları birlik olarak saracağız” dedi.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Kızılay’da 13 Mart’ta yaşanan bombalı terör saldırısında zarar gören bölge esnafına geçmiş olsun ziyaretlerini sürdürüyor.
Milli Eğitim Bakanlığı ve Güvenpark arasında bulunan alandaki çiçekçi esnafını ziyaret eden Taşdelen, “Dünyanın neresinde olursa olsun ve nereden gelirse gelsin terörü lanetliyorum” dedi.
Bölge esnafıyla bir süre sohbet eden ve yalnız olmadıklarını belirten Alper Taşdelen, ”Ankaramızı, Çankayamızı, halkımızı ve esnafımızı teröre teslim etmeyeceğiz. Bu korku duvarını birlikte yıkacağız” diye konuştu.

ÇİÇEKÇİ ESNAFINA KİRA DESTEĞİ
Patlamanın etkisiyle bazı dükkanların büyük hasar aldığını gören Taşdelen, yaya geçişlerinin de yasaklanmasıyla 32 çiçek büfesinin sahibinin zor günler yaşadığını bunu da birlikte aşacaklarını söyledi. Meclis kararı ile 3 ay kira almayıp esnafa destek olacaklarını söyleyen Taşdelen, ayrıca esnaf temsilcileriyle daha geniş kapsamlı bir toplantıda bir araya gelmek istediğini belirtti.
Çankaya Belediyesi’ni her zaman yanlarında hissettiklerini belirten esnaf, Başkan Taşdelen’e ziyareti ve desteğinden dolayı teşekkür ederek çiçek sundu.