Toplumda KORKU ve PANİK havası yaratmak istiyorlar

Sosyal medyada sabahtan bu yana Ankara’da AVM ve halkın yoğun olduğu bölgelerde canlı bomba ihbarı yapılıyor.

Güvenlik kuvvetleri AVM’lerdeki önlemleri artırdı. Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, Hürriyet’in sorusu üzerine, “Bu iddialar doğru değildir, asılsız haberlerdir, halkımız bu tür haberlere inanmasın, Emniyet güçlerimiz teyakkuzda, bizler üzerimize düşeni yapıyoruz” açıklaması yaptı.

Öte yandan konuyla ilgili olarak Ankara Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

“15.03.2016 günü son bir saat içerisinde ‘Ankara Gordion AVM’de iki terörist yakalandı’ ve ‘Bomba yüklü araç yakalandı’ şeklinde sosyal medyada yer alan haberler asılsız olup; bu tarz haberlerin vatandaşlarımız üzerinde infial yaratmaya yönelik yapıldığı tespit edilmiştir. Ankara Emniyet Müdürlüğü olarak görev ve çalışmalarımız hassasiyetle yürütülmektedir. Resmi bir açıklama yapılmadıkça vatandaşlarımızın bu ve buna benzer sosyal medyada çıkan haberlere itibar etmemesi gerekmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”
İSTANBUL KÖPRÜ TRAFİĞE KAPATILDI
İstanbul polisini alarma geçiren şüpheli araç nedeniyle Boğaziçi Köprüsü’nün çift yönlü olarak trafiğe kapatılması, kent genelinde ulaşımı adeta felç etti.

Ana arterlerde yaşanan sıkışıklık yüzünden İstanbullular trafikte zor anlar yaşadılar.
Boğaziçi köprüsü şüpheli araç nedeniyle çift yönlü olarak kapatıldı. Polis köprü üzerine terk edilen beyaz bir araçta bomba olma ihtimaline karşı önlem aldı. Araçta bomba ihtimaline karşı fünye ile art arda patlatma yapıldı. İstanbul’da heyecana neden olan aracın yakıtının bittiği bu nedenle sahibi tarafından emniyet şeridine bırakıldığı öne sürüldü.

Boğaziçi köprüsü şüpheli araç nedeniyle çift yönlü olarak kapatıldı.

Boğaziçi Köprüsü kapandı, İstanbul trafiği felç olduBoğaziçi Köprüsü kapandı, İstanbul trafiği felç oldu

Köprünün Anadolu yakasından Avrupa yakasına geçişindeki beyaz bir araç nedeniyle polis alarma geçti.

KÖPRÜ TRAFİĞE TAMAMEN KAPATILDI

Saat 15.45 sıralarında köprü çift yönlü olarak trafiğe kapatıldı. Bomba imha uzmanları çalışma yaparken patlama sesleri duyuldu. Patlama seslerinin fünye ile yapılan kontrollü patlatmalardan kaynaklandığı öğrenildi. Fünyenin patlama anı kameralara da yansıdı.

ARAÇ 45 DAKİKA İNCELENDİ

Araçtaki incelemeler yaklaşık 45 dakika sürdü. Köprü saat 16.15 sıralarında kontrollü olarak trafiğe açıldı. Olağanüstü hareketliliğe neden olan aracın yakıtının bittiği bu nedenle sahibi tarafından emniyet şeridine bırakıldığı tespit edildi.

2001 model aracın K.A isimli kişinin üzerine kayıtlı olduğu öğrenildi. Otomobilin sürücüsünün flaşörlerini yaktıktan sonra bir başka otomobile binip uzaklaştığı öğrenildi. Polis otomobilin sahibini arıyor.