Ankara’da kazı sezonu 31 Ekim’de sona eriyor

ANKARA’DA 1 NİSAN’DA BAŞLAYAN 2016 KAZI SEZONU PAZARTESİ GÜNÜ SONA ERECEK

-31 EKİM’DEN İTİBAREN YENİ SEZONA KADAR ACİL DURUMLAR DIŞINDA KAZI YAPILMAYACAK-KAÇAK KAZI ÇALIŞMALARINI ÖNLEMEK AMACIYLA GEZİCİ EKİPLERLE ARALIKSIZ DENETİMLER YAPILACAK

kazi_sezonu_5.jpgBaşkent’te 1 Nisan’da başlayan 2016 kazı sezonu, 31 Ekim Pazartesi günü sona eriyor. Bu tarihten itibaren acil durumlar dışında yeni sezon açılıncaya kadar kazı yapılmayacak.
Büyükşehir Belediyesi Alt Yapı Koordinasyon Merkezi (AYKOME) Genel Kurulu’nda daha önce alınan kararla; 1 Nisan’da başlayan 2016 kazı sezonu, 31 Ekim’de sona erecek.
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Vedat Üçpınar, Fen İşleri Daire Başkanlığı bünyesinde görev yapan AYKOME’nin, yol ve kaldırımların alt yapı kuruluşları tarafından tekrar tekrar kazılıp bozulmasını önlemek amacıyla, ilgili kurum, kuruluş ve birimlerle koordineli bir şekilde çalışarak belirli bir takvime bağladığını hatırlattı. Vedat Üçpınar, “İlçe belediye yetkilileri, altyapı kuruluşlarıyla ilgili kurum ve kuruluşlarının temsilcilerinin katıldığı Genel Kurul Toplantısı’nda daha önce alınan karar doğrultusunda, 1 Nisan’da başlayan 2016 kazı sezonu, 31 Ekim Pazartesi günü sona erecek” dedi. Üçpınar, 31 Ekim’de kazı sezonunun sona ermesiyle, acil durumlar ve arızalar dışında yeni sezon başlayana kadar kazı yapılamayacağını söyledi.
Kaçak kazı çalışmalarını önlemek için gezici ekiplerce aralıksız denetimler yapıldığını belirten Vedat Üçpınar, vatandaşların bu konuda duyarlı davranarak, şikayetlerini ALO 153 numaralı Mavi Masa hattına bildirebileceklerini kaydetti.