Çocuk Hakları Gününe, Resimleriyle Damga Vurdular

Çocuk Hakları Gününe, Resimleriyle Damga Vurdular
20 Kasım 1989 tarihinde 193 ülke tarafından onaylanan ve Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilen, çocukların fiziksel, fizyolojik ve psikolojik olarak yaşam şartlarının daha da iyileştirmesini amaçlayan Çocuk Hakları Bildirgesi’nin kabulü birçok ülkede kutlanıyor. Çocuk Haklarının önemini vurgulayarak bu özel güne dikkat çekmeyi amaçlayan Mektebim, tüm kampüsleri arasında “Benim de Haklarım var!” konulu resim yarışması düzenlendi. 36 kampüste ön eleme yapılarak yarı finale giden ilkokul ve ortaokul öğrencileri kaleme aldıkları resimlerde düşüncelerini somutlaştırarak, hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını ortaya koydular.

Her kampüsten 10 öğrencinin resimlerini değerlendirmeye alan jüri ilkokul ve ortaokullardan gelen resimleri ayrı ayrı değerlendirdi. Yarışma finalinde 2. 3. ve 4. sınıfta derece alan okul ve eser sahiplerinden Bahçelievler Kampüsü 2D sınıfı öğrencisi Ahmet Öztürk birinci, Yozgat Kampüsü 4B sınıfı öğrencisi Talha Arslan ikinci, Atakent Kampüsü 4B sınıfı öğrencisi Zeynep Ece Köse üçüncü, Edremit Kampüsü 4A sınıfı öğrencisi Nil Yıldız dördüncü, Fatih Kampüsü 3A sınıfı öğrencisi Ceylin Naz Büyükeller beşinci oldu. İlkokul kategorisinde Jüri Özel Ödülünü Adana Mektebim Çukurova BİLFEN Kampüsünden 2A sınıfı öğrencisi Duru Yasavbulat ve İzmir Çiğli Kampüsü 4B sınıfı öğrencisi Gülce Demir kazandı.

Ortaokul kategorisinde birincilik ödülüne Çorlu Kampüsü 7B sınıfı öğrencisi Yusuf Akça layık görüldü. Beylikdüzü Kampüsü 5A sınıfı öğrencisi Mikail Fedorenko ikinci, Batıkent Kampüsü 5D sınıfı öğrencisi Öykü Korkmaz üçüncü, Ümraniye Kampüsü 7C sınıfı öğrencisi Sude Nur Keleş dördüncü, Diyarbakır Kampüsü 6A sınıfı öğrencisi Havin Karslıoğlu
beşinci oldu. Bu kategoride ise Jüri Özel ödülü Çorlu Kampüsü 7A sınıfı öğrencisi Çağla Nur Çim ve Ankara İncek Kampüsü 7B sınıfı öğrencisi Rüya Ceylancanlı’ya verildi.