Erdoğan:’BUNLAR HUZURUN DÜŞMANLARI’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır’da toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada :”Bölücü terör örgütü huzurun baş düşmanıdır,Kürt kardeşlerimizi kurtarmaya kararlıyız. Hain örgüt artık hiç bir vatandaşımızın evini başını yakamayacak” dedi.

Diyarbakır’da önemli açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşması özetle şöyle.

”Bu PKK yanlıları hep barış diyolar. Silahla barış olur mu? barışın fedaileri biziz, özgürlüklerin fedaisi biziz. Biz Güneydoğu Bölgesi’ne 280 milyar lira değerinde yatırım yaptık. Türkiye nasıl İstanbul’suz, İzmir’siz, Trabzon’suz, Antalya’sız, Erzurum’suz olamazsa asla Diyarbakır’sız da olamaz. Çünkü Diyarbakır bizim kalbimiz. Bu coğrafyayı, bu halkı bizden koparmak isteyen, kalbimizi söküp almaya çalışıyor demektir. Diyarbakır Türkiye’nin mührüdür. El uzatılmasına asla izin vermeyiz. Rabbim kaderimizi bu coğrafyada birlikte yazmış, bizim geçmişiz gibi geleceğimiz de ortak. Darbe dönemlerinde Diyarbakır’a yanlışlar yapıldı. İnsanlar inançları ve düşünceleri yüzünden çok eziyet çekti.

DOĞALGAZ MÜJDESİ

Diyarbakır’ın Ergani ve Bismil ilçelerine bu yıl doğalgazı veriyoruz. PKK terör örgütü yaptıklarımızı bombalıyor. Bunlar hain, alçak, bunlar benim Kürt kardeşlerimi sevmiyor. Sormak lazım, burada belediyeler elinizdeyken ne yaptınız? Kayyumlar atandı bakın her yer nasıl değişmeye başladı.

‘BUNLAR HUZURUN DÜŞMANLARI’

Niçin Diyarbakır turizmde patlama yapmasın, neden? Terör olursa buraya ajan teröristler gelir, turist gelmez. Ajan teröristler buraya geliyor mu? Gelirler. Onların işi gücü karıştırmak. Onlar mikserdir mikser ama terör mikseri. Bölücü terör örgütü huzurun baş düşmanıdır. Kiralık katiller şebekesidnen ülkemizi ve Kürt kardeşlerimizi kurtarmaya kararlıyız. Hain örgüt artık hiç bir vatandaşımızın evini başını yakamayacak, hiç bir vatandaşımızın çocuğunu elinden alamayacak. Alırlar, nerede alırlar Avrupa’da alırlar! Türkiye’de alamayacaklar. Onların sosyal demokrat, sosyalist partileriyle PKK terör örgütü mensupları birlikte yürüyüşler yapıyorlar. Alman polis teşkilatının araçları içerisinde terör örgütünün mensupları oturuyor, afişlerini taşıyor. Böyle bir demokrasi olur mu?”