..Ve PEPE BEŞİKTAŞ TA

Beşiktaş’ın büyük ölçüde anlaşmaya vardığı Portekizli yıldız Pepe, Lizbon’dan özel uçakla İstanbul’a geliyor…

Pepe, Lizbon’dan öğleden sonra havalanacak uçakla İstanbul’a gelecek.
Pepe için Beşiktaşlı işadamı Mesut Toprak özel uçağını tahsis etti.
İstanbul’daki Four Seasons Otel’de yer ayırtıldı. Pepe’nin akşam saatlerinde İstanbul’da olması bekleniyor…
Beşiktaş Asbaşkanı Umut Güner, yönetim kurulu üyesi Şafak Mahmutyazıcıoğlu, İdari Menajer Ali Naibi ve menajer Ahmet Bulut 34 yaşındaki oyuncu ile bu sabah son detayları konuşmuştu.
Siyah beyazlılar Portekizli stopre son olarak yıllık 4 milyon euro’dan 2 yıllık sözleşme teklifinde bulunmuş ve prensipte anlaşma sağlanmıştı. Bir son dakika pürüzü çıkmazsa Portekizli yıldızın akşam saatlerinde İstanbul’da olması bekleniyor…

TALİSCA GİDERSE SOSA GERİ DÖNEBİLİR
Beşiktaş, Jose Sosa’yı yeniden kadrosuna katabilir. Siyah-beyazlı yönetim Talisca’nın takımdan ayrılma ihtimalina karşı Arjantinli oyuncu ile temasa geçmeye hazırlanıyor.
Milan’da geçen sezon istediği forma şansını bulmayan Arjantinli oyuncu, bir süre önce Beşiktaş’a dönebileceğini yönetime aktardı. Teknik direktör Şenol Güneş’in de olumlu yaklaştığı Sosa için futbol komitesi karar vermeye çalışıyor.

32 yaşındaki oyuncunun transferinde etken olacak durum ise Anderson Talisca’nın takımdaki geleceği. Brezilyalı oyuncunun Beşiktaş ile bir yıl daha kiralık sözleşmesi bulunmasına rağmen farklı bir takıma transfe olma ihtimali bulunuyor. Bu durumu göz önünde bulunduran yönetim, yaşanacak olası bir ayrılığı Sosa’yı transfer ederek telafi etmeyi planlıyor.

Milan ile 1 yıl daha sözleşmesi bulunan Arjantinli için henüz italyan ekibi ile görüşme yapılmadı. Futbol komitesi, Talisca’da yaşanacak gelişemeye göre Milan ile masaya oturabilir. Geçen sezon başında, İtalyan ekibine 7.5 milyon karşılığında transfer olan Sosa, 19 maçta forma giydi.