soylu-iki-yildir-soyluyorum-hicbir-polis-ayak-kirmadi,c8rC8V0i20WMMc6FxTDJKw

Soylu için suç duyurusu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, uyuşturucu satıcılarına yönelik polislere yaptığı “Okul etrafında uyuşturucu satanı görürseniz bacağını kırın” şeklindeki çağrısı tartışmalara yol açtı. Soylu, sözleriyle ilgili olarak “İki yıldır bunu söylüyorum, hiçbir polis gidip ayak kırmadı” dedi.
CHP Milletvekili Tur Yıldız Biçer, polislere “uyuşturucu satıcısının ayağını kırın” çağrısı yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında suç duyurusunda bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun polislere okul önünde uyuşturucu satanların bacaklarını kırması çağrısı yapması tartışmalara neden oldu.

Hürriyet gazetesine konuşan Süleyman Soylu, uyuşturucu ile mücadelede kararlılıklarını göstermeleri gerektiğini söyledi.

O sözleri dikkat çekmek için sarf ettiğini savunan Soylu, “İki yıldır bunu söylüyorum, hiçbir polis gidip ayak kırmadı” diye konuştu.

Açıklamalarının yargıya güvensizlik anlamına gelmediğini ifade eden Soylu, “Yakalıyoruz, ertesi gün aynı yere başkasını gönderiyorlar, çünkü aylık gelirleri 10 bin lira ve adam bulmakta zorlanmıyorlar” dedi.

İçişleri Bakanı, “Asıl uyuşturucu baronlarını bulamıyoruz. En büyük eksikliğimiz bu” dedi.

TARTIŞMA YARATAN SÖZLER

Genel Güvenlik ve Uyuşturucuyla Mücadele Toplantısı’nda konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bir uyuşturucu satıcısını gördükleri zaman, beni ne kadar kınarlarsa kınasınlar, ne kadar eleştirirlerse eleştirsinler, o uyuşturucu satıcısının ayağını kırmayan polis görevini yapmamış demektir. Benim ülkemin gencinin canına mal olacak, onu zehirleyecek ve aileleri huzursuz yapacak bir kişiye gereğini yerine getiren suçunu bana atsın. Suçu neyse 5, 10 ya da 20 yıl içeride yatmaksa yatarım. 2018 yılında bunların tepesine çökeceğiz ve milletimizi bu illetten kurtaracağız” demişti.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *