AKP li Metiner:İktidar hepimizi değiştirdi

AKP İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, “İktidar hepimizi değiştirdi, değiştiriyor. Kim ‘Değişmedim’ diyorsa yanlış söylemdir. Güç insanı zehirler, para insanı zehirler” diye konuştu.

Adıyaman’da Milli Türk Talebe Birliği’nin (MTTB) düzenlediği ‘Biz birlikte Türkiye’yiz’ konulu konferansta konuşan Metiner şunları söyledi: “Evet iktidar çok önemli, iktidarın dışında başka şeyler de önemli. İktidar hepimizi değiştirdi, değiştiriyor. Kim ‘değişmedim’ diyorsa yanlış söylemdir. Güç insanı zehirler, para insanı zehirler. fakir fukaradan mütevazılık bekliyoruz. Fakir, fukaraya mütevazılık yakışmaz ki; fakir fukaranın farklı bir seçeneği var mı? Mütevazılık kime yakışır? İktidar sahiplerine, güç sahiplerine yakışır. Zaten konumumuzdan dolayı etrafımızdan dolayı yanımıza yaklaşmıyor. Garip gurebayı unuttuk, unuttuk yani bir garip yanımıza yaklaşsa kulağınıza bir şey söylese ‘Vaktimiz yok’, belediyemize gelse ‘Toplantıda.’ Eğer bir zengin geldiyse hele bir de patronun oğluysa maşallah kapıda karşılarız bu ne ya?”

‘HDP kafir ideolojisini yaymaya çalışıyor’

Konuşmasının devamında PKK ve HDP’nin Kürtlere ‘kâfir’ ideolojisini yaymaya çalıştığını savunan Metiner, “Hiç kimse kusura bakmasın PKK, HDP ‘kafir’ ideolojiyi, Kürtlere yaymaya çalışan bir örgütün adıdır” dedi.

Metiner, şöyle devam etti: “Kürtsün niye HDP’ye oy vermiyorsun? Sen kâfirsin, benim kâfirin yanında ne işim var? Hiçbir Kürt, Müslümanın onların yanında yeri olamaz. İnkâra dayalı bir ideolojidir. Ama ne yazık ki dindar Kürt kardeşlerimiz de var. Bindikleri gemi, onları sahil-i selamete götürmüyor ama bindikleri PKK’nın gemisinde beş vakit namaz kılıyorlar. Ama PKK’nın kıblesi farklı, bunu anlatmaya çalışıyoruz.”