OHAL in kaldırılması ”ŞİMDİLİK” düşünülmüyor

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, “OHAL’in uzatılması ihtiyacı ortadadır” dedi ve yeniden uzatılabileceğini söyledi. Bozdağ, erken seçim olmayacağını da ifade etti.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, bir televizyon kanalında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunuyor.
Bozdağ’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:
“YPG/PYD terör örgütleri Afrin’den nasıl temizlendiyse, şimdi Tel Rıfat’tan temizlenecek. Orada da sona doğru yaklaşıldı.
(Üçlü zirve bildirisi) Suriye’nin topraklarını, birliğini böldürmeyiz. Suriye’de mezhep esaslı bir değişime gidilmesine biz izin vermeyiz. Bu son derece önemli aynı zamanda Türkiye’nin bugüne kadar savunageldiği tezin her iki ülke tarafından da benimsendiğini gösteriyor.

Biz gerçekten Sincar’dan ve diğer yerlerden terör örgütünün ve teröristlerin temizlenmesini istiyoruz. Bunlar yapıldığı zaman bizim için sorun yok eğer yapılmazsa Türkiye buraları temizleyecek güce ve kudrete sahiptir.

Beklerdim ki Kılıçdaroğlu da Zeytin Dalı Harekatı devam ederken bir kamuflaj da o giysin, Mehmetçik’e destek versin.
MİT, yurtdışında yürüttüğü operasyonlarla FETÖ’ye büyük bir darbe vurmuştur. Kosova’daki olay büyük bir başarıdır. MİT, bugüne kadar 18 ülkeden 80 FETÖ’cüyü paketleyip Türkiye’ye getirdi.
OHAL’in uzama ihtiyacı ortadadır. TBMM kabul ederse OHAL yeniden uzatılabilir.
Erken seçim yok. Herkes hesabını 2019’un mart ve kasım seçimlerine göre yapsın.”