unnamed (18)

FLAMENKO‘NUN YILDIZ İSMİ ANTALYA PİYANO FESTİVALİ‘NDE

FLAMENKO‘NUN YILDIZ İSMİ
LAURA DE LOS ANGELES TÜRKİYE‘DE İLK KEZ
19. ULUSLARARASI ANTALYA PİYANO FESTİVALİ‘NDE

Piyanist ve şarkıcı kimliğiyle çok yönlü bir kariyer süren ve genç yaşta kazandığı başarılarla İspanya‘nın önemli kadın Flamenko sanatçıları arasındaki yerini alan Laura de los Angeles, 19. Uluslararası Antalya Piyano Festivali‘nin açılış konseri için ilk kez Türkiye‘ye gelecek. 4 Flamenko dansçısı ve 8 müzisyenin Laura de los Angeles‘e eşlik edeceği konser, 1 Eylül 2018 Cumartesi günü Antalya Kültür Merkezi Aspendos Salonu‘nda gerçekleşecek.

Henüz 22 yaşındayken, ilk albümü “El Callejon del Agua” daki tüm müziklere imzasını atarak Flamenko dünyasına taptaze bir soluk getiren sanatçı, piyanist ve şarkıcı kimliğiyle önde gelen kadın Flamenko sanatçıları arasında gösteriliyor. Parlak kariyerinde birçok kategoride aday gösterilen ve ödül alan sanatçı, müziğini ve ününü İspanya dışına da taşıyarak Avrupa ve Güney Amerika‘da turneler yaptı. Juanes, Calixto Sánchez, Nano of Jerez, The Pole, Laura Vital, Juan Valderrama, Miguel of Tena ve Manolo Franco gibi sanatçılarla müzikal işbirlikleri gerçekleştiren sanatçı, 2013-2014 yıllarında İspanya Ulusal Flamenko Balesi’nin plak şirketi olan “Entredos” ile anlaştı. 2014 yılında ikinci albümü “Mi Nueva Esperanza” yı yayınlayan Laura de los Angeles, bu albümdeki şarkılar için çektiği kliplerle de övgü topladı. 2016-2017 sonbaharında katıldığı Sevilla Festivali‘nde izleyicilerin büyük ilgisiyle karşılaşan sanatçı, dünyanın farklı şehirlerinde konserler vermeye devam ediyor.

Vokal performansını piyano ve dans ile zenginleştirerek çok yönlü bir kariyer süren Laura de los Angeles, Türkiye‘de ilk kez Antalya‘daki konserinde izleyicilere unutamayacakları bir müzik ziyafeti sunacak. Laura de los Angeles‘in piyanodaki yetenekli dokunuşları ve Flamenko ruhunu yansıtan danslar ile renklenecek gösteri izleyicilere tutkulu bir dünyanın kapılarını aralayacak.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *