Ali Berke Sarı

Mektebim’den URFODU Birinciliği

Mektebim’den URFODU Birinciliği

Öğrencilerin derin ve kalıcı modern bilgi oluşumunu teşvik etmeyi, sahip oldukları temel bilgi ve yeteneklerin alanlarını geliştirmeyi amaçlayan, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11.sınıf seviyelerinde, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Coğrafya, İngilizce, Almanca, Fransızca branşlarında düzenlenen URFODU’ya her yıl yaklaşık 250 bin öğrenci ve 2 bine yakın kurum katılıyor.

Rusya Federasyonu Ural Federal Bölgesi Öğretmen Evi tarafından organize edilen Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması’nda Amerikalı Bilim İnsanı B.Blum’un taksonomisi dikkate alınarak 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11.sınıf öğrencilerinin yaş özelliklerine, eğitim ve öğretim programlarına göre hazırlanan testlerde her soru bir önceki sorudan daha zor oluyor. Test süresi 75 dakika olan yarışmada her öğrenci dışarıdan herhangi bir yardım almadan test sorularını çözerek etapları tamamlıyor.

Aralık ayında düzenlenen ve Mektebim Kampüslerinden 3003 sınav katılımının gerçekleştiği 1. etap sınavında 1277’i öğrenci finale kalarak başarı elde ederken Balıkesir Kampüsü öğrencisi Ali Berke Sarı, 100 tam puan alarak 1.etap birinciliğini elde etti. URFODU Final Aşaması 6 Nisan 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan ve Beyaz Rusya, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Kazakistan, Kırgızistan, Rusya Federasyonu, Türkiye, Çin Cumhuriyeti gibi ülkelerinin katılımcı olduğu URFODU’da Final Etabı sonrasında dereceye giren öğrencilere Altın Gümüş ve Bronz Madalya, 1.2.3.Dereceden Diploma ve Katılımcı Diploması verilecek. Mektebim “URFODU 1.Etap Birinciliği ve 1277 Finalist Öğrenci” başarısıyla uluslararası yarışmalarda ülkemizi temsil etmeye devam edecek.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *