BAŞKENT YENİ ALT GEÇİTLERE KAVUŞUYOR…

BAŞKENT YENİ ALT GEÇİTLERE KAVUŞUYOR…

-ESKİŞEHİR YOLU’NDA ALT GEÇİT ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

-ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKENT’TE KESİNTİSİZ TRAFİK İÇİN ALTYAPI, YOL, KAVŞAK VE ALT GEÇİT ÇALIŞMALARINI HIZLANDIRDI

-BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EKİPLERİ, DUMLUPINAR BULVARI ÜZERİNDE ÜÇ ALT GEÇİT ÇALIŞMASI İÇİN 7/24 ÇALIŞIYOR

-ESKİŞEHİR YOLU ÜZERİNDE TRAFİĞİN OLUMSUZ ETKİLENMEMESİ İÇİN ULAŞIM ALTERNATİF GÜZERGAHLARDAN SAĞLANIYOR

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kesintisiz ve daha güvenli bir ulaşım için Başkent’in dört bir yanında yeni yol, asfalt, alt geçit ve kavşak çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
Başkent’in kritik noktalarında trafiği rahatlatmak için çalışmalarını hızlandıran Büyükşehir Belediyesi, Eskişehir Yolu Dumlupınar Bulvarı üzerinde 3 alt geçit yapım çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

BAŞKENT TRAFİĞİ RAHATLAYACAK
Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, Konutkent Mahallesi ile Yaşamkent Mahallesi girişi kavşağında birer alt geçit ve Başkent Üniversitesi önündeki giriş kapısı sonrasında U dönüşlü alt geçidin inşası için 7/24 çalışıyor.
Büyükşehir Belediyesi, üç noktadaki alt geçit çalışması ile Ankara-Eskişehir istikametinde kesintisiz trafik sağlamayı ve trafik yoğunluğunu azaltmayı amaçlıyor.
Çalışmalar tamamlandığında Konutkent Kavşağı alt geçit uzunluğu 700 metre, Başkent U dönüşü alt geçit uzunluğu 400 metre, Yaşamkent kavşağı ise 700 metre uzunluğunda olacak.

ESKİŞEHİR YOLU’NA ALTERNATİF GÜZERGAH
Büyükşehir Belediyesi trafik akışının aksamaması için sürücülere, Eskişehir Yolu istikametinden Ankara istikametine alternatif yol güzergahı ile ulaşım imkanı sağlıyor.
Alternatif yol güzergahı 3250 Caddesi’nden başlayarak, 3222, 3035, 2945 ile 2629 Caddeleri boyunca devam ediyor.
Dumlupınar Bulvarı üzerine 3 alt geçit projesini kısa sürede tamamlamayı planlayan Büyükşehir Belediyesi, Şaşmaz Sanayi Bulvarı’na katlı kavşak ile Etimesgut İstasyon Caddesi’ne alternatif bulvar projesini de hayata geçirecek.