erdoan-ak-1_16_9_1529523562erdoğan

Erdoğan’dan Başkanlara:GEÇMİŞLE UĞRAŞMAYIN

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Beştepe’de büyükşehir belediye başkanlarıyla yaptığı toplantıda isim vermeden İstanbul büyükşehir belediyesindeki işten çıkarmaları eleştirdi: “Kapının önüne konan, canları yanan, yuvaları başlarına yıkılan insanların ahı üzerinde ne siyaset ne hizmet bina edilebilir.”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Ekrem İmamoğlu ve ekibinin göreve başlamasından sonra, belediye ve iştirak şirketlerinden geçen ay işten çıkarmalar olmuş, işten çıkarılanlar belediye binası önünde eylem yapmaya başlamıştı. İmamoğlu ise seçim döneminde işe alınanların çıkarıldığını, seçim üzeri işçi alımlarını doğru bulmadığını belirtmişti. Bu konuda incelemenin sürdüğünü kaydeden İmamoğlu, yeniden işe alımlarda uygun olanların incelenip tek tek çağrılacağını söylemişti.

Erdoğan, İmamoğlu dahil 29 büyükşehir belediye başkanının katıldığı toplantıda şunları söyledi:

“Kanun değişikliği gereken konuları Meclis’te, kararname gereken konuları cumhurbaşkanlığında, diğer idari düzenlemeleri ilgili kurumlarımızda çalışabiliriz. Önemli olan bu sürece tüm belediye başkanlarımızın ve partilerinin samimi destek vermeleridir.

Çalışmadan, çabalamadan, eser vermeden yapılan siyaset, şehirlerimize ve insanlarımıza vakit kaybettirmekten, ülkemizin enerjisini heba etmekten öte bir işe yaramaz.

Belediye başkanlarının görevi devri sabık peşinde koşmak değil şehirlerine en güzel, kalıcı, verimli hizmetleri getirmek için çalışmaktır.”

Erdoğan, şehirlere ve oralarda yaşayan insanlara yapacakları tüm hayırlı çalışmalarda belediye başkanlarının yanında olacağını belirtti.dİKEN.COM

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *