imagesakşener

Akşener:”Naylon bağışlarla Kızılay’ı lekelemeyin”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Kızılay’ın üzerine leke düşürmeye ne hakkınız var. Naylon bağışlarla Kızılay’ı lekeleyemezsiniz” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu.
Akşener, “8 milyon dolar. 2017 kuru ile 30 milyon lira gönderip Kızılay’a demişlerki sen bir kısmını al ben bir kısmını. Peki bu para kimin hayvancılıkla uğraşan ama hayvan alacak parası olmayanların parası. Kızılay’ın üzerine leke düşürmeye ne hakkınız var. Naylon bağışlarla lekeleyemezsiniz” dedi.

Suriye rejim güçlerinin İdlib’deki gözlem noktalarına saldırılarına ilişkin, “Gök kubbeyi Mehmedimizi toprağa düşüren alçakların başına yıkın. Devlet aklı ile ve bir kez olsun iç politika hesapları yapmadan hareket edip Türk milletinin ve Türk devletinin gücünü gösterin.” dedi.

Saldırıyı “Orta Doğu’da oynanan çirkin bir satrancın yeni hamleleri” olarak değerlendiren Akşener, “Türk yurdu, dahili ve harici bedhahların tüm gayretlerine rağmen ayakta kalmaya devam edecek. Şehitlerimiz var. Ordumuz teyakkuzda. Cenazelerimizi kaldıracağız. Mehmedimize moral vereceğiz.” ifadelerini kullandı.

‘Deprem için toplanan paraları ne yaptınız?’ diye sorunca, gördüğü muameleyi de dile getiren Akşener şunları söyledi:

İktidarlar babasının parasını değil, milletin parasını harcar. O yüzden, her kuruşun hesabını vermek zorundadırlar. Buna zaman ayırmak zorundadırlar. Devleti yönetenler, milyarlarca liranın nereye gittiği sorulduğunda vatandaşına atarlanmaz. Oturur, kuruşu kuruşuna hesabını verir. ‘Yüzüm pak, alnım ak’ der. Ne var ki bugün Türkiye’yi yönetenlere bu haklı soruyu sorduğunuzda, bırakın hakkınız olan cevabı almayı, üstüne bir de azar işitiyorsunuz. Yönettiğiniz yer babanızın çiftliği değil, milletin devleti, milletin hazinesi. Bugün vermeseniz bile, yarın mecburen hesabını vereceksiniz.”

“KIZILAY NAYLON BAĞIŞ KURUMUNA DÖNÜŞMÜŞ”
Kızılaya yapılan bağış ve yardımlara ilişkin tartışmaları hatırlatan Akşener, “150 yıllık tarihi olan Kızılayın, yandaşlara kaynak aktarmak için kullanılan bir naylon bağış kurumuna dönüştüğünü” ileri sürdü.

“Biz Kızılayı her felakette ısıtan battaniye, aç karınları doyuran ana şefkati, kötü gün dostu olarak biliriz.” diyen Meral Akşener, şunları kaydetti:

“Peki bugünkü iktidar ne yapmış? İktidarları döneminde girmedik sektör bırakmayıp semiren bir şirketten para almaları gerekmiş. Ne yapmışlar? Kızılaya demişler ki ‘Biz Ensar Vakfına para vereceğiz ama bu parayı önce sana yatıralım, oraya sen aktar.’ Neden? Çünkü Kızılaya verdikleri paranın tamamını vergiden düşebiliyorlar. 8 milyon dolar, 2017 kuruyla 30 milyon lira gönderip Kızılaya da demişler ki ‘Sen sadece 75 bin dolarını al, gerisini Ensar Vakfı üzerinden bizim çocukların derneğine aktar. Peki vergiden düşen bu 30 milyon lira aslında kimin parası? Elbette milletin parası. İşsizlikten kıvranan gençlerin parası. Mutfağı tutuşmuş annelerin parası.

Emekliye vermedikleri zam orada, çalışanlara vermedikleri zam orada, tarlasını süremeyen çiftçinin desteği orada, hayvancılıkla uğraşan ama elinde hayvanı kalmayanların hakkı orada, saraya takılan EYT’lilerin hakkı orada. Elinizi vicdanınıza koyun. Milletin 30 milyon lirasını çoluk çocuğunuzun oyuncağı derneklere aktaracaksınız diye Kızılayımızın üzerine leke düşürmeye ne hakkınız var? Kızılayın sancağı, al bayrağımız gibi kıymetlidir. Kızılayı, naylon bağışlarla lekeleyemezsiniz. Çoluk çocuğunuzun oyuncağı vakıflara, derneklere, milyon dolarlar aktarılacak diye Türk milletinin vicdan kalesi Kızılayın surlarında gedik açamazsınız. Ayıptır, günahtır. Allah sizi ıslah etsin.”

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *