DNR_0611

CAN DOSTLARIMIZIN SAĞLIĞI DA EMİN ELLERDE

BİR LOKMA BİN HAYAT…

-BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÖZELLİKLE KIŞ AYLARINDA YİYECEK BULMAKTA ZORLANAN SOKAK VE YABAN HAYVANLARINA YÖNELİK BESLEME ÇALIŞMASI YAPIYOR

-YABAN HAYATI KORUMAK AMACIYLA GIDA DESTEĞİNDE BULUNAN SAĞLIK İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI EKİPLERİ; KIRIĞI, KANAMASI VE AÇIK YARASI OLAN HAYVANLARA DA SAĞLIK MÜDAHALESİNDE BULUNUYOR

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın hayvan hakları konusunda farkındalık yaratan projeleri birer birer hayata geçiriliyor.
Başkent’te ilk kez bir Büyükşehir Belediyesi’nin zehirlenen hayvanların yargılama sürecine müdahil olmasıyla başlayan çalışmalara Hayvan Çalıştayı ve ilk yardım eğitimleri eklenirken, sokak ve yaban hayvanlarını besleme uygulaması sayesinde de birçok hayvan özellikle kış aylarında yiyecek sıkıntısı çekmiyor.
DNR_0309
AMAÇ YABAN HAYATI KORUMAK
Sokak hayvanları başta olmak üzere yaban hayatı korumak amacıyla yaban hayvanlarına yönelik besleme çalışmalarına ağırlık veren Büyükşehir Belediyesi, kentin en ücra bölgelerinde yiyecek bulmakta zorlanan sokak ve yaban hayvanlarına gıda desteği sağlıyor.
Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Başkent’te yüksek rakımlı noktalarda bulunan göl, gölet ve ormanlık alanlarda yoğun kış şartları nedeniyle beslenme güçlüğü çeken tilki, yaban keçisi, domuz, kurt, yaban atı ve geyikleri de besliyor.

CAN DOSTLARIMIZIN SAĞLIĞI DA EMİN ELLERDE
Göksu Parkı başta olmak üzere sulak alanlarda yaşayan Karabatak, Ördek, Pekin Ördeği, Yeşilbaşlı Ördek, Amerikan Ördeği ve çeşitli bölgelerden göç ederek gelen kanatlı hayvanlar Aralık-Mart ayları arasında düzenli olarak beslenirken, besleme yapılan noktalarda kırığı, kanaması ya da açık yarası olan hayvanlara da uzman veterinerler tarafından sağlık müdahaleleri yapılıyor.
Kızılcahamam, Güdül, Beypazarı, Ayaş, Nallıhan, Çubuk, Çamlıdere ve Haymana ilçelerine de besleme desteği sağlanırken, Aralık ayından itibaren 2 bin 555 kilogram kaba yem, 400 kilogram kesif yem ve bin 415 kilogram da kedi ve köpek maması dağıtımı yapıldı.
CAN DOSTLARIMIZ İÇİN BÜYÜKŞEHİR İLE STK’LAR EL ELE…

-HAYVAN HAKLARI FEDERASYONU (HAYTAP), ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GÖLBAŞI HAYVAN BAKIMEVİ VE REHABİLİTASYON MERKEZİ’NE RÖNTGEN CİHAZI BAĞIŞLADI

-RÖNTGEN CİHAZI YARALI HAYVANLARIN TEDAVİSİNDE KULLANILACAK

Başkent’te yaralı hayvanların tedavisi için Sivil Toplum Kuruluşları ile Büyükşehir Belediyesi iş birliği yaparak, teknolojik imkanları seferber ediyor.
Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP), yaralı hayvanların tedavilerinde kullanılmak üzere bir adet röntgen cihazı ve koruyucu yelek Büyükşehir Belediyesi Gölbaşı Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne bağışladı.

HAYVAN DOSTU KENT: BAŞKENT
Her türlü sağlık ve bakım hizmetinin verildiği, sokak hayvanlarının kısırlaştırılarak aşılarının yapıldığı Gölbaşı Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yeni röntgen cihazı kullanılmaya başlandı.
Tüm hayvanseverlerin kendi hayvanlarını ya da yaralı sokak hayvanlarını getirerek yararlanabileceği röntgen cihazı sayesinde doğru ve daha hızlı tedavi imkanı da sağlanabilecek.

EN ANLAMLI HİBE
HAYTAP’a desteği için teşekkür eden Büyükşehir Belediyesi Veteriner ve Hayvanat Bahçesi Şube Müdürü Mustafa Şener, şöyle konuştu:
“Röntgen cihazı bağışlanmadan önce Sincan ve Kurtuluş Bakım Evimizdeki röntgen cihazlarını kullanıyorduk. Şimdi Gölbaşı’nda da can dostlarımızın tedavilerinde kullanılmak üzere ilk defa röntgen hizmeti vermeye başlıyoruz.”
Hayvan Hakları Federasyonu Ankara Temsilcisi Zeynep Pehlivan ise, “Belediyelerimizle birlikte can dostlarımıza yönelik çok daha bir iyi hizmetin sağlanabilmesi için her zaman elimizden gelen katkıyı sunmaya devam edeceğiz. Gölbaşı’nda kullanılacak olan röntgen cihazı da umuyoruz ki bundan sonra sokak hayvanları için faydalı olur ve dostlarımızın çok daha kısa sürede tedavileri gerçekleşir” dedi.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *