Bayram Trafiğine SIKI KONTROL

İçişleri Bakanlığı Kurban Bayramı’nda uygulanacak trafik tedbirleri ile ilgili 81 İl Valiliğine talimat gönderdi. 7 gün 24 saat esasına göre uygulanacak tedbirler kapsamında, emniyet ve jandarmadan toplam 162 bin 832 trafik personeli görevli olacak.

81 İl Valiliğine, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu imzalı gönderilen ‘2020 Kurban Bayramı Trafik Tedbirleri’ konulu talimatta, coronaya yönelik alınan tedbirlere uygun olarak, vatandaşların güvenli bir şekilde seyahatlerinin sağlanması için yoğun trafik tedbirleri planlandığı ifade edildi.

Bu kapsamda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başta olmak üzere Bakan Yardımcıları, Jandarma Genel Komutanı, Emniyet Genel Müdürü, tüm vali ve kaymakamların yanı sıra Emniyet Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcıları ve daire başkanları, Jandarma Genel Komutanlığı komutan yardımcıları, Jandarma Bölge Komutanları, Jandarma Eğitim-Komando Tugay Komutanları ve daire başkanları, il-ilçe emniyet-jandarma, müdür-komutanların, vatandaşlarla beraber yollarda olacağı, denetimleri yerinde inceleyeceği belirtildi.

162 BİN 832 TRAFİK PERSONELİ GÖREV ALACAK

Talimatta, 29 Temmuz-04 Ağustos tarihleri arasında 7 gün süreyle 24 saat esasına göre karayolları üzerinde trafik tedbirleri planlandığı ifade edildi.

Bu 7 günlük süre içerisinde; genel hizmet birimlerinden takviye alınanlarla birlikte emniyet ve jandarmadan toplam 77 bin 545 trafik ekibi-timi ve 162 bin 832 trafik personeli görev alacağı belirtildi.