BÜYÜKŞEHİR 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ UNUTMADI

BÜYÜKŞEHİR 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ UNUTMADI

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” nedeniyle Karşıyaka 15 Temmuz Şehitliği’nde düzenlenen anma törenine katıldı. TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Ankara Valisi Vasip Şahin ve çok sayıda şehit ailesinin katıldığı anma töreninde 15 Temmuz şehitleri için dualar edildi. Büyükşehir Belediyesi Hacı Bayram-ı Veli Cami’nde şehitlerin aziz ruhları için vatandaşlara lokma ikramında bulundu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 15 Temmuz 2016’da Türkiye’nin yaşadığı hain darbe girişiminde ülkesini canı pahasına korumak için şehit olan vatandaşlar için Başkent’te düzenlenen anma törenine katıldı.

“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” nedeniyle Karşıyaka 15 Temmuz Şehitliği anma töreni öncesi Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanlığı ekipleri tarafından temizlenerek bakımı yapıldı.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve Ankara Valisi Vasip Şahin ile birlikte anma törenine katılan Başkan Yavaş, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından 15 Temmuz şehitlerinin aileleri ve yakınlarıyla birlikte dualar etti. Polis Şehitliği’ni de ziyaret eden Başkan Yavaş, karanfil bırakarak şehit ailelerine taziyelerini iletti.

HACI BAYRAM-I VELİ CAMİ’NDE LOKMA DAĞITIMI

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı da Hacı Bayram-ı Veli Cami’nde okunan mevlidin ardından kurduğu stant ve çadırlarda anısına vatandaşlara 2 bin 500 adet lokma ikramında bulundu.

Pandemi süreci nedeniyle kapalı paketler halinde hazırlanan lokma ikramının dışında vatandaşlara 5 bin adet de su dağıtıldı.