‘CORONA Kıyamet ALAMETİ Mİ ?’

İngiliz medyasından Daily Star, Kur’an-ı Kerim ve hadis kitaplarında yer alan kıyamet uyarılarını yayımladı. Gazetenin ‘Kıyamet Günü’ için 77 küçük ve 12 büyük  alamet öngörüldü başlıklı haberinde, dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgının İslam dünyasında ‘Kıyamet Günü’ en büyük kıyamet alametlerinden biri olarak gösterdiği ifade edildi.Haberde, uzak mesafelerin kısa sürede kat edilebilecek olmasının da bir kıyamet alameti olduğu ifade edildi. İngiliz gazetesinin haberinde, ABD’li girişimci Elon Musk’ın SpaceX projesinin de bu alametle ilişkilendirildiği belirtildi. 
ZAMAN KAVRAMI İLE İLİŞKİLENDİRİLDİ
Daily Star’ın haberinde Kuran- Kerim’de kıyamet alametlerine geçen ayetlerde yer alan zaman kavramına da değinildi. Zamanın daha hızlı geçmesinin de küçük kıyamet alametlerine dikkat çekildiği haberde, zaman kavramı sosyal medya ile ilişkilendirildi.

İletişim teknolojilerinin gelişmesiyle, internet ve özellikle sosyal medya kullanımının zamanın akışının daha hızlı olmasına neden olduğu belirtilirken, gazete haberinde, “kıyamet alametleri yaklaşıyor” diye uyarıda bulundu. 
Kaynak Yeniçağ: