“Yardımcı pilotları değiştirdiler ama kaptan eski”

CHP Ekonomi Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Merkez Bankası Başkanı ile Hazine ve Maliye Bakanı’nın değişmesine ilişkin “Yardımcı pilotları değiştirdiler ama kaptan eski” dedi. Öztrak, halkın erken seçim istediğini de belirterek sandığı işaret ederek, “Bu beceriksizleri, bu liyakatsizleri millet artık istemiyor” ifadelerini kullandı.
CHP Ekonomi Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, ‘CHP Ekonomi Masası’ heyetinin güney illerindeki gezisinin Hatay ayağında konuştu. Öztrak, Merkez Bankası Başkanı ile Hazine ve Maliye Bakanı’nın değişmesine ilişkin “Merkez Bankası Başkanı’nı ve bakanı değiştirdiler, hayırlı olsun. Ama uçak eski, metal yorgunu. Yardımcı pilotları değiştirdiler ama kaptan eski. Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz” değerlendirmesini yaptı.

Öztrak, halkın erken seçim istediğini vurgulayarak “Bu beceriksizleri, bu liyakatsizleri millet artık istemiyor. Ne yaptıklarını gördü, notlarını verdi. Bir an önce önüne sandık gelsin diye bekliyor. Biz erken seçime hazırız. Millet ilk seçimde bunları evlerine gönderecek” diye konuştu.