Yeni Başkan Biden’ den BİRLİK ÇAĞRISI

Nefeslerin tutulduğu ABD’deki başkanlık yarışını zaferle tamamlayan Demokratlar’ın adayı Joe Biden TSİ sabaha karşı bir konuşma yaptı. Halka seslenen Biden, birlik vurgusu yaparken pazartesi günü gerçekleştireceği ilk icraatı da resmen duyurdu.
Resmi olmayan sonuçlara göre ABD’nin 46’ncı başkanı seçilen Joe Biden, dün yardımcısı olarak seçtiği ilk kadın ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris ile halkın karşısına çıktı. Konuşmasında birlik mesajı veren ve ülkeyi ve insanları bölmemeye söz veren Biden ilk icraatını da açıkladı.

Biden, corona virüsü, ekonomi, sağlık hizmetleri, sistematik ırkçılıkla mücadele ve ırkların eşitliğine ulaşma çabası, iklim krizi ve ülkemizdeki demokrasiyi sağlama savaşı vereceklerini duyurdu.

Biden, pazartesi günü yapacağı ilk icraatı da kamuoyuna duyurdu. Biden, “Pazartesi günü ilk işim Covid geçiş ekibi için bilim insanları atamak olacak. İşimiz Covid-19’u kontrol altına alarak başlıyor. Bu salgını ters yöne çevirmek için bütün çabamı ve sözümü yerine getireceğim” ifadesini kullandı.

Biden’ın ilk icraatının bilim insanları ve bilimle ilgili olması sosyal medyada gündem oldu… Birçok sosyal medya kullanıcısı, bilimin etkisine inanmadığını sık sık dile getiren Trump’ın aksine Biden’ın bu açıklaması sonrasında, “Bilim kazandı” yorumlarını yaptı.