”Artık bu adama bedel ödetmeli”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya-Ukrayna savaşının başlamasından sonra ilk kez Ukrayna’ya ziyarette bulundu. Ukrayna dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını  cevaplandıran Erdoğan CHP Lideri Kılıçdaroğlu nu kastederek : ”artık bu adama bedel ödetmeli” dedi.

Bir gazetecinin CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu geçen günlerde ”Bizdeki seçmen bilgileri Yüksek Seçim Kurulunda bile yok” diye tuhaf bir söz sarf etti. Bununla birlikte birtakım spekülasyonlar var; işte “Hükümetin yapmayı planladığı bazı icraatlar önceden Kılıçdaroğlu’na servis ediliyor ya da sızdırılıyor” şeklinde. Bu ilginç duruma dair neler söylemek istersiniz? şeklindeki sorusu üzerine Erdoğan şunları söyledi:

-Kılıçdaroğlu’nun bu açıklamalarına inanıyor musunuz? Adamın hayatı yalan. Bir şey bildiğinden değil. Tabii bana göre, YSK Başkanı ve ekibi bunu yargıya taşımalı. Yargıya taşımak suretiyle artık bu adama bedel ödetmeli. Yeri geliyor savcılara saldırıyor, yeri geliyor hakimlere saldırıyor. Ama nedense onlar çekiniyorlar, korkuyorlar. Anayasayla teminat altındasınız. Anayasada bununla ilgili ”Kesinlikle yargıya yönelik bu tür beyanlarda bulunulamaz” diyor. İnşallah 2023’te milletim sandıkta buna bir kez daha dersini verecek.