Bir paket sigara fiyatına ,18 adet Halk Ekmek alabilirsiniz

73 roll veya 18 kepekli ekmek veya 22 halk

çerez veya 18 zeytinyağlı cabata veya 14,6

adet tam buğday ekmeği (köy) alınabiliyor….

18 adet Halk Ekmek, bir paket sigara fiyatına…..

Haber:Halim UTLU

Başta kanser olmak üzere, insan sağlığına verdiği zararları bilimsel olarak kanıtlanan sigara tüketimine dikkat çeken Halk Ekmek Fabrikası Genel Müdürü Ali İlkbahar, sigara tiryakilerine, “Hem sizin hem de çevrenizdekilerin sağlığına büyük zararlar veren yabancı sigaraların paketi 11 liraya kadar satılıyor. Bu fiyata, Halk Ekmek Fabrikası olarak uzun süredir zam yapmadan 60 kuruşa sattığımız ekmeklerden 18 tane alabiliyorsunuz” dedi.

Yılda 6 bin 690 halk ekmeğe bedel

18 adet ekmeğin bir paket sigara fiyatına satıldığını,hemen hemen 1 adet sigara fiyatına; sağlıklı, hijyen ve ucuz üretimleriyle marka haline gelen Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası’nın ürettiği 1 adet ekmek alınabildiğine dikkat çeken İlkbahar, “Günde 1 paket sigara tüketen bir kişi, bunun yerine 18 tane fabrikamız ekmeklerinden alabilir. Yani günde 1 paket sigara içen bir kişi, yılda 6 bin 690 halk ekmeğe bedel para ödüyor” şeklinde devam etti.

23 milyon kişi sigara içiyor

“Sigarayı bazılarının bıraktığını varsayıp, bu sayıyı 18 milyon olarak düşünecek olursak ve her birinin ortalama bir paket sigara içtiğini varsayarsak, günde 360 milyon sigara içiliyor demektir. Bir sigara fiyatının da neredeyse bir ekmek olduğunu düşünürsek, günde 360 milyon ekmek demektir. Yani 360 milyon kişinin, fakirin, fukaranın, ihtiyaç sahibinin karnının doyurulması anlamına geliyor.” diyerek açıklamasını sürdüren Ali

İlkbahar, ülkemizde 23 milyon kişinin sigara içtiğinin altını çizdi.

Lezzet ve fiyatıyla da örnek

Ekmek fabrikasının ürettiği ekmeklerin, lezzetinin yanı sıra, fiyatıyla da örnek olduğunu ve piyasada bir denge unsuru oluşturduğunu da belirten İlkbahar, “Sağlığınızı tehdit eden tek bir sigara fiyatına bir ekmek satıyoruz. İnsanları sağlığa, hijyene ve lezzete çağırıyoruz.Paralarınız duman olmasın.

Bir paket sigara içmek yerine, bir kasa dolusu ekmeği alıp, ister tüketin, ister komşunuza, ister ihtiyaç sahiplerine, isterseniz sokaklardaki aç hayvanlara verip hayır yapın. Sağlığınızı kaybedeceğinize, kazanın”

çağrısında bulundu.

1 paket sigara fiyatına neler alınabiliyor?

Tek bir sigara paketi fiyatına 18 adet halk ekmek alabilme imkanına sahip olan vatandaşlar, Halk Ekmek Fabrikası tarafından üretilen hem ucuz, hem hijyenik hem de sağlıklı diğer çeşit çeşit ürünleri satış noktalarında bulabiliyor. 1 paket sigara fiyatına Ankara Halk Ekmek Fabrikası ürünlerinden şunlar alınabiliyor;

– 22 halk somun ekmeği (50 Kr),

– 18 kepekli ekmek (60 Kr),

– 14,6 tam buğday ekmeği (köy) (75 Kr),

– 14,6 şampiyon ekmek (75 Kr),

– 14,6 beşli fındıklı ekmek (75 Kr),

– 14,6 halk simit (75 Kr),

– 73 roll ekmek (15 Kr),

– 27,5 ruşeymli ekmek (40 Kr),

– 22 halk çerez (50 Kr).

– 18 zeytinyağlı cabata (60 Kr),