“İKİ KİTAP BİR HEVES” ÇANKAYA’DA

“İKİ KİTAP BİR HEVES” ÇANKAYA’DA

Çankaya Belediyesi’nin organizasyonu ile gerçekleşen tiyatrocu Sunay Akın’ın tek kişilik gösterisi ‘İki Kitap Bir Heves’ oyunu Çankayalılarla buluştu. Akın, Çankaya’da Oyuncak Müzesi açacaklarının müjdesini verdi.

Çankaya Belediyesi’nin organizasyonunda gerçekleşen ve geçmişle bugün arasında köprüler kurarak dinleyicilerini binlerce kitabın ışığında yolculuğa çıkaran Sunay Akın’ın tek kişilik gösterisi ‘İki Kitap Bir Heves’ adlı oyunu, Devlet Tiyatroları Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde Çankayalılarla buluştu.

Daha çok şair kimliği ile tanınan sonraları hikaye anlatıcılığı ile ön plana çıkarak geçmişte yaşanan olayları masalsı bir şekilde aktaran Sunay Akın’ın 2 saate yakın süren oyununu Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Başkan Vekili Kadir Yıldırım, Başkan Yardımcıları ve çok sayıda sanatsever izledi.

Gösteriye gelen sanatseverleri farklı tarzı ile anlattığı hikayelerle geçmişe yolculuğa çıkaran Sunay Akın, filmi de çekilen Ertuğrul Fırkateyni ile II. Friedrich ve Voltaire’in hikayelerinden izleyenlere masalsı bir anlatım sundu.

Anlattığı hikayelerle izleyenleri kah güldüren kah hüzünlendiren Sunay Akın, sahneden Türkiye’de türünün ilk ve tek örneği olan Oyuncak Müzesi’nin bir benzerini Çankaya’da açacaklarının müjdesini vererek, bu projeye desteklerinden dolayı Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’e teşekkür etti.

Ülkelerin müzelerle kimlik kazandığını ve müzelerin ülke siyasetinde çok önemli rolü olduğunu ifade eden Akın, başkente yakışır bir Oyuncak Müzesi’ni açacaklarını ve bunu Çankaya Belediyesi ile yapmanın gururunu yaşadığını söyledi.