Kulüpler Birliği’nin tek derdi PARA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kulüpler Birliği heyetini kabul etti. Görüşme sonrası açıklama yapan Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Gümüşdağ bu hafta oynanacak maçlara “teröre hayır” pankartıyla çıkılacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Süper Lig’de mücadele eden 18 takımın başkan ve yöneticilerinden oluşan Kulüpler Birliği heyetini kabul etti.
Mabeyn Köşkü’nde gerçekleşen görüşme sonrası Göksel Gümüşdağ basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
Gümüşdağ, gün içinde yaptıkları toplantıda teröre karşı birlik oldukları mesajını verdiklerini hatırlatarak, “Teröre karşı tek vücut olduğumuzu, aynı duruşu ve birliği, Sayın Cumhurbaşkanımızın önünde sergilemek istedik.” dedi.

Kabulde tüm kulüp başkanlarının söz aldığını ve teröre karşı tepkisini ifade ettiğini vurgulayan Göksel Gümüşdağ, “Aynı şekilde bu süreçte, bundan sonra da tek güç ve ses olacağımızı kendisine ifade etmiş olduk.” diye konuştu.

Teröre karşı birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyulan zamanda olduklarını belirten Göksel Gümüşdağ, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Tek sesin ve tek vücudun önemli olduğunu Kulüpler Birliği olarak, Fenerbahçe ile ilgili olayda ve diğer olaylarda gösterdik. Aksiyon aldık. Biz de teröre karşı gerek emniyet güçlerimize gerek silahlı kuvvetlere tam destek veriyoruz. 18 kulüp başkanı olarak onlara kolaylıklar diliyoruz. Biz de futbolun birleştirici gücünü kullanarak ‘Teröre hayır’ pankartıyla çıkma kararı aldık.”

“DAHA KÖTÜ OLABİLİRDİ”
Gümüşdağ, Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanması gereken ancak güvenlik gerekçesiyle ertelenen maçın gündeme gelip gelmediği konusundaki soruyu, “O kamuoyuna açıklandığı gibi güvenlik sebebiyle… Bence daha kötü netice olabilirdi. Emniyet teşkilatı çok üst düzeyde tedbir aldı. Bence doğru oldu” diye yanıtladı.

“CUMHURBAŞKANIMIZ DEĞERLENDİRMEYİ YAPACAK”
Görüşme sırasında ayrıca 18 Süper Lig kulübü tarafından imzalanan mutabakatı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teslim ettiklerini kaydeden Gümüşdağ, “Aynı zamanda 4 Haziran’da Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ve yönetim kuruluyla imzalamış olduğumuz mutabakat zabtını da sunmuş olduk. Süper Lig taslağının daha geniş halini de takdim ettik. Sayın Cumhurbaşkanımız gerek Başbakanımızla gerek Spor Bakanımızla konuyu değerlendireceğini ve en kısa sürede değerlendirme için de konuşacağını söyledi” ifadelerini kullandı.

Göksel Gümüşdağ Süper Lig A.Ş. panelinde yaptığı konuşmada ise şunları söylemişti:
“18 Süper Lig kulübü, Türkiye Futbol Federasyonu ile imzaladıkları mutabakat sonrası Süper Lig A.Ş.’nin harekete geçirilmesi için hemfikirdir. İçeride ıslak imza altına aldık, Cumhurbaşkanımıza da arz edeceğiz.”