MHP’ nin ” KADERİ” 8 Nisan da belli olacak

MHP’de olağanüstü kurultay talebiyle ilgili karar vermesi beklenen mahkeme, davaya 8 Nisan’da bakacak.

MHP’de muhaliflerin olağanüstü kongre talebiyle açtığı davanın duruşması 8 Nisan’da görülecek.

12. Sulh Hukuk Mahkemesi, dosyanın tamamlanmasının ardından duruşma tarihini 8 Nisan 2016 olarak belirledi. Duruşmada mahkemenin olağanüstü kurultay ile ilgili karar vermesi bekleniyor.
MHP’den kurultay için mahkemenin kararı beklenirken, genel başkan adaylarının programları hız kazandı. Adaylığını ilk açılayan isimlerden biri olan Koray aydın 10 gün içinde 4 ili ziyaret edecek.

KORAY AYDIN 10 GÜNDE 4 İLİ DOLAŞACAK
Eski MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, 10 gün içerisinde 4 ildeki Ülkücülerle buluşacak.

Olağanüstü kurultay süreciyle ilgili partililerle buluşmaya devam eden ve bu kapsamda geçen hafta Bilecik’e giden Aydın, yarından itibaren ziyaretlerini sürdürmeye devam edecek. 9 Mart Çarşamba günü Mersin’e gidecek olan Aydın’a saat 16.00’da karşılama yapılacak.

Aydın, sonrasında ise sırasıyla 11 Mart’ta Kayseri, 13 Mart’ta Manisa’da, 19 Mart’ta da Bursa’da olacak.

KAPATSALAR NE OLACAK!

Aydın, Türkiye genelinde çok sayıda il başkanlığının kapatılmasıyla ilgili de birtakım açıklamalarda bulundu. Süreci ‘ayağa kalkış’ olarak değerlendiren Aydın, 77 milyonun MHP’nin bu hareketiyle ilgilendiğini söyledi. Teşkilat kapatmalarını ‘beyhude çaba’ gören Aydın şunları ifade etti: “Bir faydası yoktur. Bundan bir netice çıkmaz. Çıkmayacağını da hep beraber göreceğiz.
Bu sadece delegeleri, il yöneticilerini ilgilendirmiyor.
77 milyonu ilgilendiriyor.
Bu milletin bu sıkışmış durumdan bir ayağa kalkış mücadelesi veriliyor. İl başkanlıklarını, teşkilatları kapatsalar ne olur?”

DURUŞUMUZ ÜLKÜCÜ DURUŞTUR

Aydın şöyle devam etti: “Şuurlu, bilinçli bir hareket içerisindeyiz. En azından biz durduğumuz yerden bu mücadeleyi, bu düsturla, bu ahlakla veriyoruz. Çünkü bizim duruşumuz Ülkücü duruştur. Biz kendi tarifimizle, tarihsel çizgi içerisindeki doğrultu tutarlığımızla bu harekete yıllarını kesintisiz olarak vermiş bir dava adamı olarak milyonlarca Ülkücüyü temsil ediyoruz.
Dolayısıyla birbirimize kenetlendik. Biz, hareketin önüne kurultayın konularak Ülkücü iradenin burada tesciline imkân ve fırsat verilmesini bekliyoruz.”