“DE BABAM RIFAT” HEM GÜLDÜRDÜ HEM DÜŞÜNDÜRDÜ

“DE BABAM RIFAT” HEM GÜLDÜRDÜ HEM DÜŞÜNDÜRDÜ

Hababam Sınıfı ile milyonların gönlünde taht kuran şiir, roman ve öykü yazarı Rıfat Ilgaz’ın gerçek yaşam hikayesini anlatan ‘De Babam Rıfat’ adlı tiyatro oyunu, Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi (ÇSM)’nde sanatseverlerle buluştu.

“Tiyatro Tek” tiyatro topluluğunun sahneye taşıdığı ve Rıfat Ilgaz’ın gerçek yaşam hikayesini konu alan ‘De Babam Rıfat’ oyunu, Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde sanatseverlerle buluştu. Rıfat Ilgaz’ın yaşamının konu alındığı oyunda, yazarın dünya görüşü ve yaşam mücadelesi anlatılırken izleyenler, usta yazarın en tanınmış eseri olan Hababam Sınıfı’nın amacını öğrenip hiç bilinmeyen yönlerine şaşırırken şiirleri ile de duygusal bir yolculuğa çıktılar.

Haluk Yüce’nin yazıp Hakter Balaban’ın yönettiği ve Meral Konrat, Hakter Balaban, Levent Sülün, Haluk Yüce, Doğa Can, Selen Sarı’nın oyunculuklarıyla renk kattığı oyun, Rıfat Ilgaz’ın Cide’deki evinde çalışırken röportaj için gelen gazetecilere yaşamını oynayarak anlatmayı teklif etmesiyle başlayıp başından geçen olayları kah güldürüp kah düşündürüyor.