ÇANKAYA’DA OKUL TADİLATLARINA HIZ VERİLDİ

ÇANKAYA’DA OKUL TADİLATLARINA HIZ VERİLDİ

Çankaya Belediyesi’nce okullarda başlatılan tadilat çalışmalarına hız verildi. Çankaya’daki okullar, 2016-17 Eğitim Öğretim Yılı’nda farklı bir çehreyle hizmet verecek.

Okul yenileme hamlesiyle örnek olan Çankaya Belediyesi, yaz boyunca devam eden tadilat çalışmalarında son noktaya geldi. Önceki yıl 70 okulda tadilat yapan Çankaya ekipleri bu yıl da 88 okula el uzattı.
Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen tarafından başlatılan okul tadilatları çalışması, ilçe genelindeki okulların büyük bölümünün çehresini değiştirdi. İki yıl içerisinde 158 okula dayanışma elini uzatan Çankaya Belediyesi, çocuklar için pırıl pırıl bir okul hazırlarken eğitim camiası ve ailelerden de takdir topladı.
Tatilin ardından okullarda boya ve onarım işlerine başlayan ekipler, Eylül ayının gelmesi ile işlerini yavaş yavaş bitirip bahçe düzenlemesine geçtiler. İç- dış boya, çatı onarımı, zemin asfaltlanması, tuvalet yenilemesi, bahçe duvarı gibi düzenlemeleri yapan ekipler, son güne dek ağaç dikimi, bank, çöp kovası yerleştirme ve zemin düzenlemesi gibi işleri de tamamlayarak okulların yeni eğitim öğretim yılına rengarenk, tertemiz bir ortamda başlamalarını sağlayacak.