Biri geldi tutuklandı,diğeri kaçıyor

Hakkında .Atatürk’e hakaret iddialarına yönelik soruşturma nedeniyle yakalama kararı çıkarılan Süleyman Yeşilyurt Adliye ye gelerek teslim oldu. Ve çıkarıldiği Mahkemece tutuklandı.Diğer sanık Hasan Akar ise henüz ortalarda yok.
Nöbetçi Bakırköy 1. Sulh Ceza Hakimliği, “Atatürk’ün hatırasına hakaret etme” ve ‘Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik” suçlarından Süleyman Yeşilyurt ve Hasan Akar hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmasına hükmetmişti.
Bakırköy Cumhuriyet Savcısı Ertuğrul Sarıyar’ın, Yeşilyurt hakkında bir televizyon programında Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili kullandığı ifadeler nedeniyle, Akar hakkında ise Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’la ilgili sosyal medyada paylaşılan bir videoda yer alan sözleri sebebiyle başlattığı soruşturmada, Yeşilyurt ve Akar hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararını nöbetçi hakimlik değerlendirdi.

Nöbetçi Bakırköy 1. Sulh Ceza Hakimliği, Yeşilyurt ve Akar hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkardı.
Hakkında yakalama kararı çıkarılan Yeşilyıurt Avukat olan kızı ile Adliye ye gelerek teslim ooldu ve daha sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi.Diğer sanık Hasan Akar dan ise hala haber yok.